Facebook 542 424 242

Argentina

Argentina je země požehnaná překrásnou a rozmanitou přírodou. Od rozlehlých lidu prázdných pouští, přes úžasné hory, které jsou rájem pro každého milovníka zimních sportů až po dech tající vodopády či tropické džungle - to vše vám nabídne Argentina, která je rozhodně nejrozmanitější zemí světa. Pamatujte, že roční období jsou naopak než na severní polokouli.

Buenos Aires je hlavním městem Argentiny. Jeho počátky sahají do 16. století, kdy zde španělé vybudovali první osadu. Buenos Aires se nachází na východě země na pobřeží Atlantského oceánu a je to nejdůležitější argentinský přístav. Převládá zde mírně vlhké subtropické podnebí. Mezi nejzajímavější místa ve městě patří Plaza de Mayo s budovou Casa Rosada, což je prezidentský palác. Spoustu kulturních míst najdete ve štvrti Palermo.

Córdoba se začala významněji rozvíjet v posledním desetiletí, když se zde rozběhly nové průmyslové obory, z nichž nejdůležitější je automobilový průmysl. Staví se nové moderní budovy, nákupní centra a nové čtvrti, které mění vzhled města. Cordoba přesto uchovává koloniální památky, např. staré kostely, Cabildo a slavná a prestižní Univerzita, která láká stovky studentů z dalších části země a zbytku Jižní Ameriky. 

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Melbourne od 200 AUD/ týden
Liverpool SLEVA 15%
Broadstairs TRANSFER ZDARMA

 

katalogy

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!