Facebook Instagram 542 424 242
Skotsko - Edinburgh angličtina Velká Británie
poznávací zájezd věk: od 12 let
nástupní termíny: září - červen
Při pobytu v Edinburghu můžete navštívit:
Amsterdam, Hadriánův val, Jedburgh, Edinburgh, St. Andrews, Wallace Monument, Stirling, Loch Ness, údolí Glencoe, Alnwick Castle, celodenní prohlídka Londýna
Cena od: 10 670 CZK

Proč do Edinburghu?

 • setkání se skotskou historií, přírodou a jazykem (Ceud mìle fàilte - Welcome)
 • srovnání skotské a anglické kultury
 • možnost přejezdu trajektem z Amsterdamu s noclehem v kajutách, prohlídka Amsterdamu
 • jiná varianta - nocleh v hostelu a prohlídka města (Oxford/Cambridge) cestou tam

Program

Ukázkový program 9denního poznávacího zájezdu do Skotska:

1. den: Odjezd z ČR/SR z místa dle vašeho výběru.

2. den: Ráno příjezd do Velké Británie, prohlídka Oxfordu – procházka po centru města, návštěva koleje Christ Church, prohlídka Ashmolean Museum, nejstaršího veřejného muzea v Británii, nebo Pitt-Rivers Museum, jednoho z nejlepších etnografických muzeí na světě, osobní volno, dle času a zájmu možnost výstup na vyhlídkovou věž, jízda na pramicích. Ubytování v hostelu.

3. den: Snídaně v hotelu, přejezd do Skotska, cestou zastávka na Hadriánově valu - Housesteads Roman Fort, dle času zastávka na skotské hranici a případně i u kláštera Jedburgu. Ve večerních hodinách příjezd do Edinburghu, setkání s hostitelskými rodinami, večeře.

4. den: Snídaně v rodinách, dopoledne výlet do St. Andrews – prohlídka nejstaršího univerzitního města s katedrálou a hradem z 12. století. Odpoledne výstup k Wallace Monumentu s rozhlednou s výhledem na historické město, přejezd do Stirlingu, návštěva Stirling Castle, kde trávila své dětství skotská královna Marie. Návrat do rodin, večeře.

5. den: Snídaně v rodině, celodenní výlet do skotských Highlands – cesta do Fort Augustus k jezeru Loch Ness, vyjížďka lodí po jezeře, cestou zpět průjezd  městečkem Fort William s výhledem na nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis, poté průjezd plačícím údolím Glencoe. Návrat do hostitelských rodin, večeře.

6. den: Snídaně v rodinách. Dopoledne výlet do Glasgow - Glasgow Cathedral, Provand's Lordship, Willow Tea Room, Glasgow School of Art, dle zájmu návštěva některého z četných muzeí a galerií, dle času osobní volno a nákupy v centru. Odpoledne zastávka na Falkirk Wheel, ojedinělý technický vynález – rotační výtah pro lodě, projížďka lodí.  Návrat do rodin, večeře.

7. den: Snídaně v rodinách, celodenní prohlídka Edinburghu – procházka historickým jádrem města, návštěva Edinburgh Castle – historického hradu z 11. st., sídla skotských králů, prohlídka korunovačních klenotů a Stone of Destiny. Procházka po Královské míli – výstup na Camera Obscura, procházka ke královskému sídlu Marie Stuartovny Palace of Holyrood. Noční přejezd do Londýna.

8. den: Brzo ráno příjezd do Londýna - celodenní pěší prohlídka města – London Eye, Houses of Parliament, Westminster Abbey, Whitehall, Horse Guards, Buckingham Palace, Trafalgar Square s možností návštěvy National Gallery, Leicester Square, Picadilly Circus, Čínská čtvrť, Soho, Britské muzeum, Covent Garden, lodí nebo metrem  k O2 aréně, při plavbě výhledy na St. Paul´s Cathedral, Millenium Bridge, The Globe, London Bridge, HMS Belfast, Tower of London, City Hall, Tower Bridge, Canary Wharf. Večer odjezd do České republiky.

9.den: Návrat do ČR/SR na místo, které určíte.

Organizace zájezdu

Ubytování

Ubytování je zajištěno v mládežnickém hostelu v Oxfordu se snídaní a v hostitelských rodinách s plnou penzí v Edinbrughu. Oxford - ubytování v hostelu ve vícelůžkových pokojích, sociální zařízení společná pro více pokojů. Edinburgh - hostitelské rodiny doprovází studenty na meeting pointy, kde je vyzvedává zájezdový autobus a odváží na výuku. Stejným způsobem se studenti vracejí zpět do rodin.

Více v obecných informacích a informacích o pedagogickém doprovodu a průvodci.

Cena pobytu

Skotsko - Edinburgh - ceny pro rok 2021 CZK EUR
hostitelská rodina / mládežnický hotel (YHA)
8 dní / 3 noci v HF, 1 noc  v YHA od 10 670 od 420
9 dní / 4 noci v HF, 1 noc v YHA od 12 050 od 473
10 dní / 4 noci v HF, 1 noc v YHA, 1 noc v SYHA od 13 850 od 542

Cena zahrnuje:

 • ubytování v pečlivě vybraných hostitelských rodinách a v mládežnickém hotelu
 • plnou penzi v hostitelských rodinách (snídaně, oběd v balíčku, večeře), snídani v mládežnickém hotelu
 • dopravu luxusním zahraničním autobusem (DVD, WC, klimatizace), vč. Eurotunelu či trajektu (obě cesty stejně - rozhodnutí v kompetenci SA); autobus doprovází skupinu během celého pobytu; autobusová doprava je zajištěna externím dopravcem, za příplatek možná rezervace žlutého autobusu RegioJet Fun&Relax
 • výlety dle programu
 • pojištění účastníků hromadného zájezdu
 • pojištění na storno
 • pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • průvodce, který doprovází skupinu a je k dispozici 24 hodin denně na mobilním telefonu
 • služby a asistence místního organizátora (při ubytování v hostitelských rodinách)
 • informační materiály

Cena nezahrnuje:

 • příplatek za kombinaci trajektu a Eurotunelu či za specifický požadavek způsobu přepravy
 • příplatek za rezervaci žlutého autobusu RegioJet Fun&Relax
 • vstupné do navštívených objektů 20 - 50 GBP (objekty se vstupy jsou zvýrazněny)
 • kapesné - doporučujeme 30 - 40 GBP

Před odjezdem každý student obdrží:

 • podrobné informace o pojištění účastníků
 • informace pro rodiče
 • program zájezdu

Během pobytu každý student obdrží:

 • pracovní sešit
 • telefonní kontakt na průvodce

Na vyžádání vám rádi zpracujeme přesnější cenovou nabídku včetně dopravy, pojištění a dalších doplňkových služeb. Kontaktujte nás na skolnizajezdy@studentagency.cz nebo na bezplatné lince 542 424 242.

TIP - ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

katalogy

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!