Domů / Často kladené dotazy

Vážení klienti,

Protože se stále snažíme přispět ke zkvalitnění našich služeb a spolupráce s vámi, připravili jsme pro vás v této části přehled nejčastější dotazů, se kterými se denně setkáváme prostřednictvím telefonátů a kontaktních formulářů. Pro lepší orientaci jsme Vám otázky rozdělili na jednotlivá témata.Pokud jste nenašli odpověď na Vaši otázku, rádi Vám ji zodpovíme na telefonním čísle 542 424 242.

 

Výběr a objednávka pobytu

Pokud si chci objednat pobyt, musím na pobočku?

Ne, vše můžete vyřídit online z pohodlí domova. Pokud byste však měli zájem řešit pobyt osobně, rádi Vás obslouží naši prodejci na pobočkách v České republice. Přehled poboček najdete ZDE.

Jak probíhá vyřízení pobytu?

Je hned několik způsobů, jak si můžete pobyt objednat.

 1. vyplnění poptávky na webu jazykovepobyty.cz

 2. telefonicky na čísle 542 42 42 42

 3. emailem na studium@studentagency.cz

 4. osobně na některé z našich poboček

Ve všech případech Vás bude v rámci naší provozní doby kontaktovat prodejce jazykových pobytů, který se s Vámi domluví na možnostech rezervace, doplňkových službách a zodpoví případné dotazy, po kterých Vám sestaví cenovou nabídku.

Cenová nabídka je nezávazná, k samotnému potvrzení dochází až po vystavení zálohové faktury spolu se smlouvou, jejím podpisem a provedením zálohy za pobyt. Poté naši pracovníci zasílají rezervaci do jazykové školy, po jejímž potvrzení se řeší doprava a další doplňkové služby.

Přibližně týden před odjezdem obdržíte od našich koordinátorů emailem informační balíček, který obsahuje veškeré informace k Vašemu pobytu.

Je možné získat tištěný katalog?

Protože jsme rozšířili nabídku našich partnerských škol a můžete vybírat z více než 150 center po celém světě, není možné všechny školy pojmout v tištěném katalogu, a proto pravidelně aktualizujeme profily jednotlivých škol zde na webu, včetně akčních cen a slevových nabídek.

Doplňkové služby

Je možné pobyt pojistit?

Naše společnost nabízí výhodné balíčky cestovního pojištění od Allianz na dobu pobytu v zahraničí po celém světě, které zahrnují neomezené krytí léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, odpovědnost za škodu a asistenční službu. Rozšířená varianta pojištění obsahuje ještě připojištění proti stornu zájezdu. Cena tohoto připojištění se liší v závislosti na ceně zájezdu.

Máte své celoroční osvědčené pojištění a chybí vám pouze pojištění stornopoplatků? I pro vás máme variantu. Nabízíme i samostatné pojištění storna. Cestovní pojištění vám doporučujeme, v případě nenadálé komplikace jeho uzavření oceníte.

S výběrem cestovního pojištění vám pomůže konkrétní prodejce cestovních služeb.

Mohu si u vás vyřídit i víza?

Ano, víza vám rádi pomůžeme vyřídit, ale pouze ke konkrétním pobytům. Konkrétní informace k vystavení víz Vám vždy sdělí prodejce cestovních služeb.

Připomínáme, že povinností každého klienta je ověření platnosti cestovních dokladů (včetně ověření minimální platnosti cestovních dokladů pro danou zemi) a vízové povinnosti v cílových i tranzitních zemích na www.mzv.cz a na konkrétním zastupitelském úřadě. Nesplnění těchto podmínek není důvodem pro reklamaci pobytu.

Je možné si přikoupit ubytování a dopravu?

Ubytování je možné si pořídit společně s jazykovým pobytem. Vetšina škol nabízí jak rezidenční ubytování, tak ubytování v hostitelské rodině. Přehled typů ubytování najdete vždy u konkrétní školy.

Každá škola nabízí za příplatek transfer z letiště/nádraží do ubytování. Letenku je vždy potřeba si koupit samostatně. Pouze v případě našich pobytů pro děti s delegátem je letenka již v ceně kurzu.

Cena pobytu a financování

Je nutné hradit celý pobyt najednou?

Naše pobyty je možné hradit ve dvou splátkách. První částka je splatná do tří dnů od obdržení faktury a smlouvy a její v ýše je 25 % z celkové částky za pobyt. Zbývající částka musí být uhrazená nejpozději šest týdnů před začátkem kurzu.

V případě, že by Váš pobyt začínal za méně než šest týdnů, hradí se celá částka v jedné splátce co nejdříve po odbržení faktury a smlouvy.

Mohu uplatnit na váš pobyt poukázky a které přijímáte?

Na naše pobyty je možné využít platbu benefity od společností Benefity a.s., Sodexo, Benefity Plus, Edenred a UP Česká republika. Při platbě do 12.000 Kč Vám nebude účtován žádný manipulační poplatek. Bližší informace jaké přesně typy benefitů přijímáme najdete zde.

Když si chci pobyt zakoupit, je nutné se osobně dostavit na pobočku?

Ne, na pobočku nemusíte. Váš pobyt si můžete vyřídit z pohodlí domova prostřednictvím internetu a e-mailové komunikace. Pokus upřednostňujete osobní kontakt, rádi Vás obslouží naši prodejci v kamenných pobočkách.

Jakým způsobem mohu zájezd uhradit?

Pobyt lze hradit bankovním převodem, vkladem v bance nebo na jedné z našich poboček. Na pobočkách je možné platit hotově či kartou. Čísla účtů a variabilní symbol naleznete na faktuře, kterou obdržíte spolu se smlouvou za pobyt emailem.

Lze pobyt uhradit i v jiné měně?

Ano, pobyt můžete uhradit i v eurech. V případě zájmu je nutné o této skutečnosti dopředu informovat prodejce a ten Vám pak vystaví fakturu na požadavou měnu. V eurech můžete platit jak převodem na účet, tak i hotově na pobočkách.

Je možné nechat vystavit fakturu na firmu?

Ano, fakturu Vám můžeme vystavit i na firmu. K jejímu vystavení od Vás potřebujeme znát přesný název firmy, adresu, IČO, DIČ a případné specifické údaje či fráze, které zaměstnavatel ve faktuře vyžaduje a dále pak částku k fakturaci. Tato částka musí odpovídat skutečnosti a nesmí přesahovat skutečnou cenu pobytu. Bližší informace Vám poskytne náš prodejce při domlouvání konkrétního pobytu.

Destinace a vstupní formality

Cestuji do zámoří, potřebuji vízum?

Cestujete-li například do USA či Kanady a nebo Austrálie a jste občanem České republiky, je potřeba mít dopředu vyřízenou a schválenou cestovní registraci. Naši prodejci Vám s vyřízením poradí. Do zemí v evropské unii občan České republiky vízum ani jiné speciální povolení nepotřebuje.

Více informací naleznete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

Podmínky vstupu však doporučujeme před cestou ověřit u příslušného zastupitelského úřadu. Pro občany třetích států platí povinnost si pasové a vízové formality zajistit individuálně.

Upozornění: Udělení víza je plně v kompetenci zastupitelských úřadů, proti jeho zamítnutí není odvolání a poplatek je v takovémto případě nevratný.

Cestuji do Anglie, potřebuji po Brexitu vízum?

Od 1. ledna 2021 zavedlo Spojené království nové podmínky pro cestování do země. Pro cestování do Spojeného Království s pobytem do 6 měsíců není potřeba mít zařízené vízum.  Více informací najdete na odkaze zde.

Také již není možné využít pro cestování do Spojeného království pouze občanský průkaz. Je nutné mít platný cestovní pas.

Jak dlouho musí být platný pas k vycestování do zahraničí?

Před Vaší cestou si vždy ověřte platnost cestovních dokladů a vízovou povinnost v cílových i tranzitních zemích. Více informací najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

Podmínky vstupu do jednotlivých zemí se mohou měnit a konzulární úřady nejsou povinny cestovní kanceláře o změnách informovat. Proto doporučujeme ověřit si potřebné informace na www.mzv.cz a na konkrétním zastupitelském úřadě.

Je potřeba mít k cestování povinné očkování?

Pro většinu námi nabízených pobytů není potřeba mít povinné očkování. Aktuální podmínky vstupu do země najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí České republiky. Přehled povinných a doporučených očkování naleznete také na adrese Očkovacího centra, kde máte možnost se na očkování nebo konzultaci objednat.

Před odjezdem

Jakým způsobem obdržím informační balíček?

Informační balíček obsahující potvrzení o objednaném kurzu, ubytování a dalších doplňkových služeb obdrží klient vždy nejdříve po uhrazení celé částky za pobyt a po obdržení potřebných dokumentů od partnerské školy, na svůj email, který zadal při obejdnávání pobytu.

Zpravidla chodí informační balíček 2-3 týdny před začátkem kurzu.

K čemu si zavazuji pokud si u vás pobyt závazně objednám?

Objednavatel je povinen uhradit cenu objednané služby. V případě, že nemůže nastoupit na cestu, musí uhradit stornopoplatek, který se vypočítává podle storno podmínek uvedených ve smlouvě, kterou objednavatel dostal při závazném objednání pobytu.

Budu si moci v zahraničí volat s rodinou doma v ČR?

Možnost používání vašeho mobilního telefonu v zahraničí a ceny tarifů za poskytované služby (volání, přijímání hovorů, přijímání a odesílání SMS, MMS...) si ověřtě ještě před cestou u svého mobilního operátora.

Výše kapesného je individiuální a na vašem uvážení. Zpravidla doporučujeme mit s sebou kapesné ve výši 100-150 liber/eur na týden. Ve spoustě zemí je již možné na většně míst platit kartou a tak můžete svému dítěti dát menší obnos v hotovsti a zbytek mu nechat na kartě, kterou bude moci využívat.

Na pobyt jedu poprvé, co mi doporučíte vzít si s sebou?

Rozhodně nezapomeňte:

 • platný cestovní doklad (tj. platný cestovní pas nebo občasnký průkaz cestujete-li po Evropské unii), případně víza. U dokladů si ověřte v dostatečném předstihu dobu platnosti a možnost použití.

 • další cestovní doklady jako Potvrzení o kurzu, ubytování, jízdenky, letenky,...

 • dostatečnou hotovost, kreditní kartu

 • cestovní pojištění (kartičku cestovního pojištění s uvedením čísla pojistné smlouvy a telefonického kontaktu na asistenční službu, podmínky cestovního pojištění a aasistenční služby)

 • léky, které musíte užívat

 • pokud používáte mobilní telefon, nezapomeňte si přibalit i nabíječku, oveřtě si u mobilního operátora, zda máte aktivovaný roaming. Doporučujeme si do něj uložit všechna důležitá čísla (číslo na asistenční službu k cestovnímu pojištění, emergency číslo na jazykovou školu,...)

 • cestovní adaptér, pokud cestujete do země, kde mají jiný typ zásuvek než v ČR (např. Velká Británie, Malta, USA, Japonsko,...)

 • sešit na poznámky a psací potřeby

 • vše co vám zpříjemní pobyt a pomůže uchovat vzpomínky, např. fotoaparát včetně příslušenství

 

 

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Netradiční "Jazykáč" Naše tipy!
Pobyty s delegátem SLEVA až 5 000 Kč
Střední škola v zahraničí! přijímáme přihlášky!