Domů / Novinky

Pošlete své děti do ciziny, investice se vám vyplatí

16.09.2020
Pro Janu Martincovou bylo vzdělání vždy na prvním místě. Sama se jako lékařka věnuje edukaci laické i odborné veřejnosti, a tak když přemýšlela, co dát do života své dceři, rozhodla se vyslat ji na zkušenou do zahraničí. Se STUDENT AGENCY jí vybrala elitní školu – toho, že si za kvalitu výuky připlatila, rozhodně nelituje. Sofie umí perfektně anglicky.

 

V jakém věku jela vaše dcera poprvé na jazykový kurz do ciziny?
Poprvé jsme Sofii poslali na jazykový kurz těsně před 13. narozeninami. O 14 dnech v Anglii jsem přemýšlela již dříve, dokonce si zjišťovala možné pobyty pro rodiče s dětmi, které bych si zajistila bez agentury. Nakonec jsem však upřednostnila variantu velmi kvalitního kurzu tzv. na klíč pro dítě, které má již jazykové základy a pojede samostatně, nejlépe do komunity, kde bude co nejméně dětí mluvících jeho mateřštinou.

Poznali jste po jejím návratu okamžité zlepšení v angličtině?
Když jela na kurz poprvé, neměli jsme z něj zpětnou vazbu, nemůžu tedy říct, jak její zlepšení škola vyhodnotila. Za rok, tedy v čerstvých 14 letech, jela na kurz podruhé, a to došlo během 14 dní dle hodnocení školy k „rapid progress“ a dcera se dostala do kategorie Upper Intermediate, tedy B2.

Jak k výuce Sofie přistupovala? Byla ráda, že se může učit v cizině?
Její velkou motivací je dorozumět se ve světě a taky si uvědomuje důležitost jazyka pro budoucí povolání. Dneska se bez angličtiny téměř neobejdete. Pozitivním výsledkem je pro ni i to, že po kurzech může sledovat své oblíbené seriály v angličtině. Dívá se třeba na Sherlocka Holmese nebo Doctora Who.

Jak vnímáte její pobyty v zahraničí vy jako rodič?
Jazykový pobyt v cizí zemi je pro dítě úžasná životní zkušenost, potká se se spoustou vrstevníků odjinud, mimochodem zjistí, že si mezi nimi vede znalostně velmi dobře. I když jsou děti pod dozorem pedagogů, dítě se přece jenom musí v cizině samo o sebe postarat, udělá tedy významný pokrok i v samostatnosti.

A co vynaložené finance? Dceru jste posílali na výběrové školy, které jsou přece jen dražší než běžné kurzy, které ve STUDENT AGENCY nabízíme.
Zpětně jsme rádi, že jsme zvolili elitní školy, byť vyšly dráže, protože jazykový pokrok byl opravdu významný. Díky tomu, na jaké úrovni Sofie je, ji angličtina nesmírně baví, a tím snáze postupuje ve znalostech dále. Pokud bych měla jazykové pobyty shrnout po ekonomické stránce, tak investice se u dcery mnohonásobně vyplatila.

A co vy? Byla jste sama na jazykovém pobytu?
Ano, ale to už bylo před 20 lety. Úroveň se asi nedá srovnat, ale tenkrát to byl standardní jazykový kurz.