Exsportise
UK
pro děti
věk: 9-17
NOVINKA!
 • individuální pobyty
 • jedinečná kombinace studia angličtiny a sportovních aktivit pod vedením profesionálů
 • vhodné pro motivované studenty, kteří chtějí procvičit AJ a sport, kterému se věnují
 • areály elitních britských rezidenčních škol
 • pobyty už od jednoho týdne
 • možnost trénovat fotbal pod záštitou elitního britského fotbalového klubu Arsenal 

Jednotná cena 1625 GBP za balíček*
(kurz, sport, ubytování, aktivity)


*U programů Multiaktivity a Jezdectví je povinný příplatek 275 GBP za výuku v exteriérech.

Exsportise

První sportovně orientované jazykové pobyty začala organizace Exsportise organizovat už v roce 1988. Jednotlivé rezidenční školy nabízí vždy:
 • 15h angličtiny a 15h intenzivní sportovní přípravy za týden
 • jeden učitel na 14 žáků ve třídě (celkově na programu cca jeden pracovník na 4 studenty) 
 • rezidenční ubytování s plnou penzí  - veškerý personál bydlí též v rezidenci (doktor, učitelé, kvalifikovaní trenéři, atd.) 
 • večerní program - např. "exsportise has got talent" nebo přátelské sportovní utkání, hledání pokladu atd. 
 • dvě celodenní exkurze o víkendu (pouze pro pobyty na 2+ týdnů) - jedna zaměřená na rekreaci a druhá na kulturu
 • transfer z letiště (každá lokalita má specifické letiště, ze kterého/kterých pořádá transfery) 
 • certifikát na závěr kurzu 
 • národnostní mix - max 20% jedné národnosti v rámci konkrétní lokality
 
Základní přehled termínů a sportů, které jednotlivé školy nabízí najdete v této tabulce níže. Detailní charakteristiky jednotlivých lokalit najdete v jednolivých záložkách.  
Školy Clayesmore Oundle Seaford Teikyo Worth
Věk 9 - 15 12 - 17 10 - 17 9 - 15 9 - 16
Termíny kurzů 2024
30.6. - 6.7.          
7.7. - 13.7.          
14.7. - 20.7.          
21.7. - 27.7.          
28.7. - 3.8.          
4.8. - 10.8.          
      Sportovní aktivity
Arsenal Fotbal           
Basketbal           
Tanec           
Golf          
Pozemní hokej          
Jezdectví (koně)          
Rugby (jen kluci)           
Tenis          
Multi - sport          
 Ostatní aktivity
Hudba          

*AKTUÁLNĚ OBSAZENÉ TERMÍNY*
Seaford: Všechny sporty- 14.7. - 20.7.2024 (platí pro kluky i holky); Fotbal: 7-7.-27.7.2024; Hokej - 7.7.-20.7.2024 

Claysmore: Multiaktivity - 7.7.- 27.7. 2024

Oundle : Fotbal -  30.6.- 20.7.2024; 

Worth: Fotbal - 30.6. - 20.7.2024, 28.7.-3.8.2024

Vybavení

počet tříd knihovna studovna počítačová
studovna
wi-fi
/internet
společenská
místnost
občerstvení zahrada terasa bezbariérový
přístup

Exsportise nabízí sportovní programy v těchto pěti školách - Clayesmore, Oundle, Seaford, Teikyo, Worth

Všechny internátní školy mají k výuce určené moderní učebny s interaktivními tabulemi, ateliéry pro výtvarné umění nebo hudbu a tanec. Okolí škol je nadstandartně vybaveno různými typy hřišť, dle sportovního zaměření, výjimkou není ani kryté nebo venkovní bazény, lezecké stěny nebo golfové hřiště. 

Studenti mají také přístup k wifi v areálech škol a k prádelně a samozřejmě jídelně. K relaxaci studenti mohou využít společenskou místnost vybavenou pohovkami, televizí, společesnkými hrami, časopisy a obchůdkem. 

Ubytování je po většinou zajištěno ve 2 až 4 lůžkových pokojích. Mohou být však i větší pokoje. Studenti jsou rozmístěni dle pohlaví, věku a rozdílné národnosti. Sociální zařízení je většinou společné. 

Jídelníček nabízí směs anglických a mezinárodních jídel. K obědu a večeři jsou k dispozici vždy dvě teplé varianty a salátový bar. Školy jsou připravené vyhovět vegetariánům a většině speciálních diet ze zdravotních nebo náboženských důvodů.

Více informací o jednotlivých školách naleznete v manuálu v sekci prospekty. 

Fotbal - Arsenal

Jedinečná příležitost, jak se zdokonalit ve fotbale pod záštitou jednoho z elitních týmů britské fotbalové ligy - Arsenal!

Exsportise je oficiální a exkluzivní výukový partner společnosti Arsenal Fotball Development. Program nabízí chlapcům i dívkám příležitost, jak si zlepšit své fotbalové dovednosti prostřednictvím výuky "Play the Arsenal Way". Tento tréninkový plán je převzat od hráčů Arsenalu, kopíruje tak zkušenosti a tréninky přímo od elitních hráčů. 

V rámci programu se hráči zaměří na řadu dovedností a cvičení, taktiku hry, hru v zápase, včetně sportovní vědy, výživy, fyzické kondice a budování seběvědomí. K tomu slouží i standardizovaný test dovedností, který umožňuje hráčům určit jejich vlastní výkonnostní cíle a oblasti, které je třeba zlepšit. Tento test je specifický pro danou věkovou skupinu a všichni hráči - chlapci i dívky - v něm mají možnost porovnat se s ostatními hráči. Na konci programu obdrží hráči oficiální Arsenal Football Development certifikát o ukončení kurzu a Arsenal tričko (dres) a láhev na vodu. 

Chlapci a dívky jsou trénováni dohromady na základě jejich dovedností a motivace. Tento způsob podporuje sebedůvěru a vytváří vzájemně prospěšnou atmosféru, která odbourává věkové a kulturní bariéry a zároveň posiluje vzájemnou spolupráci, výkonnost a radost všech zúčastněných. Program je určený pro všechny motivované fotbalisty/fotbalistky, které se tomuto sportu věnují minimálně rok. 

Pro dívky, které nechtějí hrát s chlapci nabízí jazyková škola 4 fotbalové týdny pouze pro dívky v rezidenční škole Teikyo. Cílem je povzbudit dívky k účasti na tomto skvělém programu a také rozvoj povědomí o rychlerostoucím rozvoji ženského fotbalu. 

Všechny rezidenční školy nabízí také možnost účastnit se pouze "Goalkeeper Program" - tedy programu zaměřeného na brankáře a jejich dovednosti. 

V rámci programu (2+ týdnů) na hráče čeká exkurze na Emirates Stadium, domova klubu Arsenal. Studenti budou mít možnost podívat se nejen na tribuny, hřiště a suvenýr obchodu ale také do "zákulisí" tedy na místa, kam se veřejnost normálně nepodívá. 

Ná závěr studenty čeká možnost být vybrán do zápasu proti lokálnímu týmu. 

Průměrný počet hráčů na trenéra 10
Rezidenční školy Ve všech lokalitách
Věk  9 - 17 let
Cena (balíček) 1625 GBP

 

Basketbal

"Basketball is an exciting, fast-paced game. It can keep you fit and healthy and I love the fact that a ball can make a difference in one's life"
- Vedoucí oddělení Basketbalu Exsportise 

Tento sportovní program je vhodný pro všechny studenty, kteří rádi hrají basketbal (alespoň rok zkušeností) a chtějí si zlepšit své dovednosti. 

Cílem trenérů je budovat sebevědomí a schopnosti stejně tak, jako zlepšit fyzickou kondici studentů všech hráčů bez rozdílu stupně pokročilosti. Hlavním zaměřením je obratnost a pilování základních basketbalových dovedností - dribling, střelba na koš, obrana, taktická hra, týmová práce a komunikaci. Každý den je součástí programu hra a nácvik střelby na koš. 

Klade se důraz na to, aby se každý student naučil během programu nějakou novou dovednost nebo dosáhl zlepšení v současných dovednostech. Proto na začátku kurzu projdou všichni studenti vyhodnocením dovedností, aby v závěru zjistili skutečný pokrok studenta.  

Kromě samotné hry a nácviků dovedností se studenti dozví také něco o: 

 • předcházení úrazů 
 • nutričním a pitném režimu
 • psychologii basketbalu
 • taktické a předzápasové přípravě 

Průměrný počet hráčů na trenéra 10
Rezidenční školy Cleysmore & Oundle
Věk 9 - 17 let
Cena (balíček) 1625 GBP

 

Tanec

 "Thank you for the wonderful lessons you've taught me not only as a dancer but as a person."
- student tanečního programu 

Tanec je skvělá společenská aktivita, která posiluje sebevědomí. Program je zaměřený na různorodé taneční disciplíny a styly - např. Jazz, Street, Contemporary, atd. je určen nadšeným tanečníkům, kteří se tanci věnují minimálně rok. 

Pod vedením profesionálních učitelů tance si studenti rozvíjí svoji kondici, flexibilitu, techniku, sílu a výkonnostní dovednosti. Každá lekce začíná rozcvičkou, následuje cvičení na techniku, choreografii a znovuprotažení. Studenti jsou vedeni ke zlepšení taneční techniky a správného držení těla, a také povzbuzování k tomu, aby čerpali nápady a dovednosti z klasických tanečních stylů. 

Taneční program je na konci každého týdne zakončen vystoupením před studenty školy. 

Kromě samotné taneční výuky a nácviků dovedností se studenti dozví také něco o: 

 • předcházení úrazů 
 • nutričním a pitném režimu
 • psychologii tance
 • příprava na vystoupení

 

Průměrný počet studentů na učitele tance 10
Rezidenční školy Oundle & Seaford & Worth
Věk 9 - 17 let
Cena (balíček) 1625 GBP

Golf

 "The game of golf is wonderful for building character, encouraging integrity and patience".
- Vedoucí oddělení golfu Exsportise 

15 hodin aktivní hry golfu týdně, i taková sportovní aktivita je možná pod vedením profesionálních PGA (Professional Golfers' Association) trenérů a profesionálních hráčů třídy A se zkušenostmi z Evropské tour. 

Chlapci a dívky (s minimem jednoho roku zkušeností) se v rámci programu učí všechny aspekty hry, kromě odpalu, chippingu, hry z bunkeru, puttování a dlouhé hry, také pravidla golfu a etikety a správu hřiště. K dispozici mají 9 jamkové golfové hřiště s výukových areálem. Jednou z učebních technik je video-analýza švihu pomocí nejnovějších technologií - V1 golf coaching software a Trackman profiling. Fitness výživa a prevence zranění jsou rovněž zahrnuty ve školícím plánu. 

Jeden trenér má na starosti cca 5 studentů, kteří jsou rozřazeni dle dovedností, aby se dosáhlo maximálního vývoje a individuálního posunu hráče. Rozřazení probíhá hned na začátku kurzu. Na závěr kurzu studenty čeká report získaných dovedností a certifikát. 

Pro zkušenější hráče, kteří mají certifikát WHS handicap menší jak 10 je připraven program, kde se více prohlubuje technika hry a hráči mají k dispozici 18ti jamkové hřiště v okolí školy. 

 

Průměrný počet hráčů na trenéra 5
Rezidenční školy Seaford
Věk 10 - 17 let
Cena (balíček) 1625 GBP

 

Pozemní hokej

Jazyková škola Exsportise byla založena dvěma hokejisty, pozemní hokej byl proto jeden z prvních sportů, které škola začala v kombinace s výukou angličtiny provozovat. 

Letní hokejová verze pro všechny nadšené studenty, kteří chtějí spojit výuku angličtiny s tím, co je baví. Minimálně rok zkušeností s hrou  je nutný k účasti na programu stejně tak jako motivace a chtíč strávit 15 hodin na hřišti pod vedením kvalifikovaných FIH (International Hockey Federation) a EHA (Edina Hockey Association) trenérů s mezinárodními zkušenostmi. 

V rámci programu se hraje spoustu zápasů, klade se důraz na dovednosti, obratnost, technické zlepšení a znalost hry. Zkušení hráči mají intenzivnější trénink s prvky videoanalýzy hry a schopností hráče. Jsou také vyzýváni k tomu, aby se aktivně zlepšovali nejen v rámci herních dovedností, ale také zlepšovali své rozhodování a sebeanalýzu. 

Jelikož se těchto sportovních kurzů účastní mladí hráči všech úrovní, včetně hráčů na vysoké úrovni z top evropských klubů, je to skvělá příležitost pro získání dovedností a zkušeností na mezinárodní úrovni. Nechybí samozřejmě ani povídání o nutričních hodnotách, psychologii sportu, předcházení úrazů a všeobecná příprava na hru. 

 

Průměrný počet hráčů na trenéra 10
Rezidenční školy Seaford
Věk 9 - 17 let
Cena (balíček) 1625 GBP

 

Jezdectví (koně)

"We take great care in matching up our riders and horses so that the children improve both in confidence and riding ability, as well as English language."
-  Vedoucí oddělení jezdectví Exsportise

Pro všechny milovníky koní a jezdectví přinášíme ve spolupráci s jazykovou školou Exsportise tuto jedinečnou zkušenost. Jezdci musí však dokázat, že mají s koňmi zkušenosti a zvládnou převzít oprátky v chůzi, klusu a jízdy na nerovném terénu. 

Dle svých schopností a dovedností se mohou jezdci zdokonalit jak v samotném ježdění, tak i v drezuře a skocích. Samozřejmostí je i čas strávený ve stájích, kde se o svého určeného koně starají, učí se koně ošetřovat a připravovat na jízdu. Horse management (řízení koní) umožňuje totiž získat sebedůvěru a zdokonaluje jezdecké schopnosti. 

Veškerý výcvik směřuje každý týden k závěrečné soutěži, kde studenti mohou předvést své nabyté zkušenosti v drezurních zkouškách a přehlídkových soutěžích ve skokové disciplíně, počínaje tyčemi na zemi. Dále se postupuje na složitější kousky, dle dovedností jednotlivých soutěžících. 

Výuka jezdectví probíhá v akreditovaných stájích pod dohledem kvalifikovaných instruktorů. Stáje splňují nejnovější britské zdravotní a bezpečnostní předpisy. K dispozici je také zapůjčení BHS přilby. 

 

Průměrný počet jezdců na trenéra 6
Rezidenční školy Clayesmore & Oundle & Worth
Věk 9 - 17 let
Cena (balíček) 1625 GBP
Povinný příplatek 275 GBP

 

Rugby (jen kluci)

"Our coaches strongly believe that lessons learnt on the pitch should transfer into life, and there is a focus on helping young players to develop into responsible, thoughtful and courteous leaders."
- Vedoucí oddělení rugby, Exsportise

Týmová spolupráce a komunikace je důležitým prvkem sporotvní aktivity rugby. Jazyková škola Exsportise pořádá tento typ sportu pouze pro chlapce všech úrovní dovedností, avšak s minimem jednoho roku zkušeností z prostředí tohoto sportu. Hráči budou v průběhu programu zdokonalovat své fyzické dovednosti, ale také mentální stránku sportu. To vše zahrnuje práce s míčem, kopání, taktické aspekty hry, herní dovednosti a strategie. 

Na začátku programu jsou u všech hráčů zhodnoceny dovednosti a dochází k zařazení do vhodné skupiny dle úrovně. Každý hráč má následně možnost převzít kontrolu nad tréninkem a hrou a zdokonalit tak schopnost rozhodování. Na hřišti se také rychle rozvíjejí anglické dovednosti, protože hráči si musí navzájem sdělovat veškeré myšlenky a taktiky v angličtině pod tlakem hry. Součástí, tak jako u všech sportovních programů je i prevence úrazů, nutriční poradentsví a předpříprava na zápas. 

Studenti po absolvování programu odcházejí se silným pocitem sebedůvěry jako jednotlivci, ale také jako cenění týmový hráči. 

 

Průměrný počet hráčů na trenéra 10
Rezidenční školy Worth
Věk 9 - 16 let (jen chlapci)
Cena (balíček) 1625 GBP

 

Tenis

"I always work with a goal - and the goal is to improve as a player and a person."
- Rafael Nadal 

Tenis, jeden z celosvětově nejpopulárnějších sportů, byl zahrnut do nabídky jazykové školy Exsportise, která vytvořila program pro mladé tenistky / tenisty, kteří májí zájem rozvíjet své dovednosti v mezinárodním kolektivu a anglickém prostředí. Vysokou úroveň znázorňuje program, který byl navržen na základě přímé zkušenosti a poznatků získaných z konzultací a spolupráce s některými z nejlepších evropských akademií a jejich trenéry. 

Metodika výuky kombinuje čtyři pilíře rozvoje hráčů: 

 1. Technické dovednosti - správné provedení úderů a jejich začlenění do hry
 2. Taktické dovednosti - rychlé rozhodování, předvídání soupeřovi hry
 3. Fyzické dovednosti - koordinace "ruka-oko", rychlost, obratnost, rovnováha
 4. Mentální dovednosti - odolnost, zodpovědnost, vytrvalost, rozhodování a respekt

Trenéři podporují každého hráče, aby maximalizoval svůj potenciál a neustále se zlepšoval. Avšak aby toho hráč dosáhl, musí prokázat naprosté odhodlání a ochotu dosáhnout vyšší úrovně v krátkém časovém období. Program je proto vhodný pro studenty, kteří mají alespoň rok zkušeností s tenisovou hrou a základní vědomosti o tomto sportu. 

Kromě maximalizace potenciálu se také studenti učí jak předcházet úrazům, jak vést zdravý životní styl s vyváženou stravou a co vše obsahuje kvalitní příprava na zápas. 

Průměrný počet hráčů na trenéra 6
Rezidenční školy Cleysmore & Oundle & Seaford & Worth
Věk  9 - 17 let
Cena (balíček) 1625 GBP

 

Multi sportovní aktivity

"This programme is ideal for students who prefer to try different outdoor activities each week and satisfies students' sense of adventure, while enjoying the Great British Outdoors."
- Bram Van Asselt, CEO Exsportise

Pečlivě promyšlený program skládající se z dobrodružných sportů a dalších volnočasových aktivit jistě uspokojí dobrodružné buňky každého zájemce. Každý den budou mít studenti možnost věnovat se nejméně 3 hodiny sportu, který bude zrovna na programu dne. Příklad toho, jaké vzrušující aktivity bude mít student možnost si vyzkoušet, je zde:

 • Abseiling (slaňování)
 • Archery (lukostřelba)
 • Climbing (lezení)
 • Kayaking (jízda v kajaku)
 • High Ropes (horolezení nebo lanové centrum)
 • Hiking (pěší turistika)
 • Paddle Boarding 
 • Rafting (jízda na raftu) 
 • A další.. 

 

Všechny tyto a další zábavné aktivity jsou pod vedením zkušených instruktorů a umožňují studentům rozvíjet své fyzické schopnosti, vytrvalost, odolnost a zároveň podporují jejich schopnost pro týmovou spolupráci a vůdčí schopnosti. Tento program je proto vhodný pro studenty, kteří se nechtějí ukotvit k jednomu sportu a naopak chtějí rozvíjet svoji všestranost, a nebo si vyzkoušet nové sporty a získat nové zážitky. 

Žádný konkrétní sport nelze zaručit. 

  

Průměrný počet studentů na instruktora 8
Rezidenční školy Clayesmore 
Věk 9 - 15 let
Cena (balíček) 1625 GBP
Povinný příplatek 275 GBP

Hudba

"We believe that music, like English, is a universal language, but like any language it can only be appreciated by those that will engage with it. By collaborating with other musicians, we offer this opportunity."
- Vedoucí oddělení hudby, Exsportise 

Ať už studenti rádi hrají na hudební nástroj nebo rádi zpívají, je toto pro ně ten správný hudební program. Zde mohou studenti zdokonalit své dovednosti a zároveň se učit po boku talentovaných hudebníků z celého světa. Nunté mít alespoň rok praxe z instrumentální hry. 

Hudební tým, který studenty učí a povzbuzuje, aby se v hudbě svobodně projevovali, je složený z profesionálních hudebníků a zkušených učitelů. Poměr výuky je jeden učitel na zhruba osm žáků, což umožňuje zaměřit se na silné stránky a mít individuální přístup ke každému studentovi. Lekce probíhají ve skupinách a zahrnují hudební hry, psaní písní a nahrávání. Pro zkušenější hudebníky je možné program doplnit o specializované lekce podle požadavků studenta. 

Je možné si vybrat mezi pěveckým kurzem a instrumentálním kurzem. Pokud si zvolíte instrumentální kurz, je možné si nástroj zapůjčit ve škole, není nutné brát si svlůj vlastní. Zaměření všech lekcí je především v rámci současných populární stylů jako je: rock, pop, funk, soul, jazz. 

Na konci každého týdne studenti vystupují před publikem. 

Průměrný počet hudebníků učitele 8
Rezidenční školy Seaford
Věk  10 - 17 let
Cena (balíček) 1625 USD

Sport only camp

 Bez výuky angličtiny

Jazyková škola Exsportise nabízí také čistě sportovně zaměřené programy bez školní výuky angličtiny. Znamená to tedy, že studenti místo 15 hodin v učebně a 15 hodin na hřišti, stráví plných 30h intenzivní sportovní průpravou. Angličtina je však samozřejmostí v rámci celého pobytu. 

Studenti, kteří mají zájem o tento typ programu, si můžou vybrat mezi dvěma podtypy: 

"One sport programme" - Jeden sport 

 • 6 hodin denně (3 hodiny dopoledne a 3 hodiny odpoledne) 
 • intenzivní sportovní příprava 
 • na výběr jsou jen tyto akademie: Arsenal fotbal, Golf, Hokej, Tenis

"Two sport programme" - Dva sporty

 • kombinace 2 sportů v rámci jedné školy 
 • 6 hodin denně (3 hodiny dopoledne a 3 hodiny odpoledne)
 • trénink, hra/zápasy a semináře na sportovní témata
 • při pobytu na 2+ týdnů je možné zvolit jinou kombinace pro každý týden

 

Rezidenční školy Všechny lokality
Věk  dle škol

 

Prospekty

 

Na vyžádání vám rádi zpracujeme přesnější cenovou nabídku včetně dopravy, pojištění a dalších doplňkových služeb. Kontaktujte nás na studium@studentagency.cz nebo na bezplatné lince 542 424 242.

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Netradiční "Jazykáč" Naše tipy!
Pobyty s delegátem SLEVA až 5 000 Kč
Střední škola v zahraničí! přijímáme přihlášky!