Domů / Jazykové pobyty pro dospělé

Komu jsou určeny

Jazykové školy pořádají speciální kurzy určené učitelům cizích jazyků. Každý z nás se neustále učí. O to víc to platí pro zaměstnání, kde znalosti a vědomosti jsou předávány dalším. Nejen pro studenty, ale i pro jejich vyučující je studium v zemi, kde je daný jazyk tím mateřským, jedinečnou příležitostí zdokonalit se. Další vzdělávání umožňuje účastníkům zlepšit jejich profesní dovednosti a znalosti a poznat odlišné vzdělávací systémy. Některé kurzy jsou vhodné pro začínající učitele, popř. čerstvé absolventy VŠ, kterým poskytnou další potřebnou kvalifikaci pro budoucí zaměstnání. Další jsou určeny učitelům s delší praxí, kteří si chtějí doplnit již získané vědomosti i zkušenosti.

 

Základní informace o kurzech

1. metodické kurzy

  • speciální kurzy určené učitelům cizích jazyků
  • kombinace obecné angličtiny s lekcemi specializovanými
  • zaměření například na metodiku, výukové techniky nebo používání nových materiálů při výuce
  • výměna zkušeností z učitelské praxe ostatních účastníků kurzu z různých zemí

Specializované lekce jsou často přizpůsobeny požadavkům účastníků kurzu, zjišťují se analýzou potřeb jednotlivých zájemců ještě před začátkem kurzu.

2. jazykové kurzy

  • studium obecného jazyka
  • zlepšení vlastních komunikačních dovedností a slovní zásoby
  • osobní rozvoj a sdílení zkušeností s dalšími účastníky kurzu

Nemusí se tedy jednat o specializovaný kurz. Více informací o naší nabídce naleznete ZDE.

 

Termín a délka pobytu

V případě specializovaných kurzů jsou předem dané nástupní termíny i délka. Obvykle se jedná o 2 týdenní kurzy probíhající většinou v letních měsících, některé jazykové školy ale pořádají tyto kurzy i v průběhu celého roku. Pro otevření kurzu bývá požadován minimální počet zájemců. Samozřejmě pokud jedete studovat obecný jazyk, pak můžete vycestovat kdykoliv dle vašich časových možností. Obvykle je požadována pokročilá znalost jazyka, a to na komunikativní úrovni.

 

Financování

Pro studium těchto nebo obecných kurzů v zemích Evropské unie je možné žádat o grant v rámci vzdělávacího programu Erasmus+, který podporuje spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání. Kurzy pro učitele cizích jazyků v zahraničí našich partnerských škol jsou v souladu s podmínkami programu Erasmus+. Více o Projektech mobility osob v rámci tohoto vzdělávacího programu se dozvíte ZDE.

 

Pro více informací o kurzech na vybraných partnerských školách nás kontaktujte. Telefonní linka 542 42 42 42 nebo e-mail studium@studentagency.cz

Rádi vám doporučíme vhodný kurz.

 

 

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Netradiční "Jazykáč" Naše tipy!
Pobyty s delegátem SLEVA až 5 000 Kč
Střední škola v zahraničí! přijímáme přihlášky!