Facebook Instagram 542 424 242

Austrálie

Austrálie se v posledních letech stala oblíbenou studijní destinací v rámci dlouhodobých pobytů. Nahrávají tomu podmínky studijního víza, které umožňují v Austrálii dlouhodobě pobývat a navíc pracovat na částečný úvazek (během prázdnin pak na plný úvazek). Vízum je vázáno na studium cizího jazyka. Během pobytu tak navštěvujete jazykovou školu a soustavně se zlepšujete v angličtině. Protinožce ale určitě stojí za to navštívit i na kratší dobu – turistická víza umožňují objevit tento krásný kout zeměkoule v rámci dovolené, kterou můžete spojit se studiem angličtiny. Změna prostředí a život v zemi, kde se daným jazykem mluví je nejlepší příležitostí jak se rozmluvit, rozšířit slovní zásobu a získat sebevědomí při komunikaci v angličtině. Ale hlavně obohatíte svůj život o zážitky z cest a získáte nezaplatitelné osobní a životní zkušenosti.

Veškeré informace o Austrálii jako studijní destinaci (možnosti studia, typy víza, postup vyřízení pobytu, tipy na hledání práce, atd.) naleznete ZDE.

Je to město moderní, ale přesto zde najdete celou řadu historických budov. Je to město, které se může zdát na první pohled obrovské, ale v porovnání se Sydney či Melbourne není vůbec tak velké. Brisbane je hlavním městem slunečného státu Queensland. Toto třetí největší město Austrálie leží na obou březích stejnojmenné řeky Brisbane.

Cairns je nejsevernějším městem Queenslandu, nejrychleji se rozrůstajícím městem severní Austrálie, hlavním turistickým střediskem s celoročně tropickým podnebím. Cairns je nazýváno „tropickým rájem“. Většina lidí, které v Austrálii potkáte, v Cairns byla nebo sem  v nejbližší době jistě pojede.

Gold Coast je poměrně velké město s počtem obyvatel přesahujícím půl milionu. Město do dnešní podoby vyrostlo během posledního půlstoletí – díky rozmachu cestovního ruchu a přílivu turistů. Stejně jako celý Queensland i Gold Coast má subtropické klima s 287 slunečnými dny v roce a láká jak Australany tak návštěvníky z celého světa. Rozkládá se podél pobřeží a ne nadarmo se lokalita nazývá také rájem surfařů.

Melbourne, hlavní město Victorie, je město známé svou impozantní architekturou a skvělými možnostmi zábavy a sportu. Každý rok se zde koná nespočet kulturních a sportovních událostí národního, ale hlavně mezinárodního významu: mezi nejznámější patří Melbourne Cup, Australian Tennis Open, Australian Football League Grand Final a Australian Formula One Grand Prix. Melbourne je milionové pulsující velkoměsto, kde stále něco děje.

Perth je moderní, živé město ležící na řece Swan River. Obyvatelé Perthu rádi označují toto místo za „nejosamocenější hlavní město na světě“ – a mají vlastně pravdu. Nejbližší městská aglomerace, metropole Jižní Austrálie, Adelaide, je vzdálena 2 700 km. Do hlavního města Indonésie, Jakarty, je to z Perthu blíže, než do australského hlavního města Canberry vzdáleného 4 000 km.

Sydney je město, které má co nabídnout člověku jakéhokoliv věku. Je to město, které Vás bude bavit a které Vás rozhodně nezklame. Na své si zde přijdou jak milovníci vodních sportů, tak všichni, kteří chtějí vidět světoznámou Operu či Harbour Bridge, nebo se touží projít a nakupovat v rušném a dynamickém centru města nebo naopak relaxovat nakrásných plážích jako je Manly Beach či Bondi Beach. Sydney Vám však nabídne ještě mnohem víc.

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

ESE Malta SLEVA 2 000 KČ
Liverpool 3+1 týden zdarma

 

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!