Nový Zéland

Nový Zéland - země sopek a gejzírů, kouzelná krajina ledovců, hor, lesů a jezer, nekonečně dlouhé pláže a zelené pastviny. Nový Zéland je země neobyčejně rozmanitá nabízející obrovské množství silných zážitků.  Už od prvního pohledu Vás zláká svou svěží barevností a čistotou. Tato země leží prakticky přesně na půli cesty mezi rovníkem a jižním pólem a je skutečně jednou z nejčistějších oblastí světa. Nový Zéland tvoří dva hlavní ostrovy – Severní a Jižní – a několik menších (Stewart, Chathamské ostrovy, Cookovy ostrovy). Příjemné podnebí a nádherná příroda přímo vybízejí ke sportovním aktivitám. Novozélanďané milují všechny sporty, od pěší turistiky přes horolezectví, kanoistiku, jachting, rugby a kriket až po adrenalinové sporty – bungee-jumping, jetboating nebo paraglading. Čtyři z pěti Novozélanďanů jsou evropského původu, zejména původní Britové, a angličtina je nejrozšířenějším jazykem.

Studium angličtiny volí na první měsíce pobytu nejčastěji zájemci o dlouhodobý pobyt. Chtějí se v jazyce zdokonalit a zlepšit si tak šanci na hledání práce. Nový Zéland patří mezi hrstku zemí, kde můžete studovat a zároveň pracovat. Držitel studijního víza na 14 týdnů a více získává totiž pracovní povolení. Pokud nechcete zůstat na jednom místě, ale destinaci procestovat od severu k jihu, pak využijte tzv. Combo Course - studium postupně na několika místech Nového Zélandu – v Aucklandu, Queenstown a Wellingtonu.

Nový Zéland nabízí jedinečnou příležitost strávit rok v "zemi Pána prstenů" - v rámci Working Holiday můžete až rok pracovat a cestovat. Počet míst je omezen kvótou, která bývá každoročně obnovována. Podařilo se Vám získat Working Holiday vízum? Přihlašte se do našeho programu Working Holiday. Získáte podporu partnerské agentury před i během celého pobytu. STUDENT AGENCY doporučuje zajistit si jazykový pobyt na první týdny pobyty, kdy se rozmluvíte v angličtině, zvýšíte sebevědomí a hledání práce bude jednodušší. Navíc naše partnerské školy pořádají JOB CLUB - asistenci s hledáním práce.

Auckland je město jachet a plachetnic; město s největším počtem plachetnic na světě v poměru k celkovému počtu obyvatel. Že je toto tvrzení pravdivé, se nejlépe přesvědčíte při letních výletech, kdy oceán doslova rozkvete pestrobarevnými plachtami supermoderních jachet i letitých jachtiček...

Napier, přístavní město na Severním ostrově v Jestřábí zátoce (Hawke Bay), by se mohlo klidně jmenovat Sluneční město. Počet dnů plných slunce a teplého počasí je bezkonkurenčně nejvyšší na celém Novém Zélandu. Celé provincii Hawke’s Bay říkají Novozélanďané „ovocná slupka Nového Zélandu“, protože díky teplému počasí tu dozrává nejvíce ovoce z celé země, především kvalitní hroznové víno, ale i kiwi, broskve, nektarinky, třešně, jablka a další...

Queenstown – jedno z nejkrásnějších měst na světě. Rozprostírá se na březích kouzelného jezera Lake Wakatipu. Je jednou z nejnavštěvovanějších lokalit Jižního ostrova, a to především díky okolním nádherným horám a jezerům, prvotřídním lyžařským svahům, turisté ho vyhledávají také pro jeho přátelskou atmosféru, která tu panuje po celý rok. V zimě je město rájem snowboardistů a lyžařů, v létě pak turistů a horolezců.

Wellington je hlavní město Nového Zélandu s velmi rušným kosmpolitním charakterem. Město bývá označováno za kulturní a umělecké centrum země. Ve stejnojmenném regionu, v nejjižnějším cípu Severního ostrova, žije asi 440 tisíc obyvatel; asi 200 tisíc přímo ve Wellingtonu. Město je tedy podstatně menší než Auckland, který byl hlavním městem do roku 1865...

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Florida, 2 týdny od 6 700 Kč
Angličtina 3+1 týden zdarma
Němčina SLEVA 100 €
Francouzština  SLEVA 10%  
katalogy

Emailový klub

Přihlašte se k odběru

a už vám neunikne žádná z akčních nabídek

Ohlasy našich klientů

Austrálie - státní střední škola

Dobrý den, omlouvám se, že píšu až teď, ale to je způsobeno tím, že se snažím trávit čas jinak než bytím na počítači, což se mi také úspěšně daří.

více