Facebook Instagram 542 424 242

Francie

Studium francouzštiny je v posledních letech stále více populární. Potřebujete-li se zdokonalit ve francouzštině a navíc poznat proslulý francouzský šarm a kuchyni, je právě studium ve Francii pro vás ideální volbou. Vybírat můžete z kvalitních jazykových škol v Paříži, vychutnat si francouzštinu ve vinném kraji Bordeaux nebo na francouzské Riviéře v Nice.

Svou přírodní a kulturní rozmanitostí je Francie přitažlivou zemí jak pro všechny, kdo na svých cestách vyhledávají historické památky, tak pro všechny, kteří touží po relaxaci na prosluněné pláži. Nejnavštěvovanější památkou Francie je Mont-Saint-Michel. Mezi další velmi popularní místa patří Paříž se svými historickými a kulturními památkami, jako je např. muzeum Louvre, Eiffelova věž, palác Versailles, Disneyland, centrum Pompidou, a samozřejmě také zámky v udolí řeky Loiry. Nesmíme také zapomenout na lyžařská centra ve francouzských Alpách.

Doprava z České Republiky do Francie je poměrně jednoduchá. Mezinárodní letiště jsou v Paříži a Nice. Druhou variantou je také autobusová doprava, která je levnou, ale časově náročnou alternativou.

Bordeaux je přístavní město na jihozápadě Francie. Je hlavním městem departementu Gironde a leží na řece Garonne. Je světoznámé pro své víno. Starý přístav města Bordeaux byl v červnu 2007 zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Na Bordeaux je kromě jiného sympatické, že většina památek se nalézá na relativně malé ploše a téměř všechny pozoruhodnosti jsou tak pohodlně dostupné pěšky.

Nice je považováno za hlavní město francouzské Riviéry. Moderní a životem pulzující velkoměsto přitahuje díky příjemnému podnebí po celý rok tisíce turistů. V létě zde najdete ideální možnosti ke koupání a aktivnímu odpočinku na plážích. Město je vzdáleno pouhých třicet minut jízdy vlakem od neméně populárních míst – Cannes, proslaveného pořádáním slavného filmového festivalu  a Monte Carla.

Paříž je hlavním městem Francie. Diktuje životní styl a vkus nejen celé Francii, ale i celé Evropě. Tato metropole je atraktivním cílem pro miliony turistů, kteří se soustředí především  na historické památky, umělecké sbírky, noční život, famózní nákupy a světoznámou a vyhlášenou francouzskou kuchyni...

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Velikonoce na Maltě poslední místa!
Liverpool sleva 20 %
ILSC Austrálie 440 AUD 310 AUD
VÍCE SPECIÁLNÍCH NABÍDEK ZDE

 

 

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!