Německo

Spolková republika Německo, ležící v srdci Evropy, je svou rozlohou pátou největší zemí Evropy a zároveň zemí s nejvyšší hustotu obyvatel. Německo je jednou ze světových velmocí, která nabízí svým návštěvníkům pestrou paletu přírodních, historických i kulturních zajímavostí. Najdete zde téměř vše – od alpských velehor až po písečné pláže Baltského či Severního moře, od malinkých vesniček ukrytých uprostřed vysokohorských strání až po rušná a ohromující velkoměsta. Německo se skládá z několika oblastí s odlišnými tradicemi, zvyky a vlastními specifiky. Názor, že Němci jsou chladní a nepřístupní, je zcela neoprávněný, v každé oblasti najdete velice přátelské obyvatele. Cesta do Německa se stává cestou do mnoha světů.

Potřebujete-li se zdokonalit v němčině, je právě studium němčiny v Německu pro vás ideální. Poznejte každodenní život kulturního Berlína. Chcete-li studovat němčinu v městě, které je označováno za město s nejčistšim německym přizvukem tzv.“ Hoch deutsch“, pak si vyberte pro své studium Hamburk. A nebo vás láká Frankfurt, který nabízí svým návštěvníkům mnoho muzeí, divadel a je také místem, kde se koná největšií knižní veletrh v Německu? Za zmínku stojí určitě také Mnichov, který je pro mnoho lidí spojen se slavnostmi piva, které se každoročně konají nakonci září, tzv. Oktoberfest.

Doprava z České republiky do Něměcka je poměrně snadná - existuje mnoho přímých autobusových spojení, do většiny velkých měst Německa. Využite našich pravidelných linek STUDENT AGENCY, které vás zavezou do všech velkých měst Německa, můžete také cestovat vlakem, popř. s vybrat nabídky leteckých společností, které zajišťují pravidelné linky mezi Německem a Českou Republikou. Pro cestu do Německa je možné také zvolit vlastní automobilovou dopravu.

Hlavní město Německa je jedno z nejdynamičtějších a nejvíce stimulujících měst v Evropě. Typickým symbolem této metropole s jedinečnou atmosférou je Brandenburská brána ležící přímo v centru města hned vedle jedné z nejznámějších ulic Unter den Linden. Zrenovovaný, moderně vybavený areál školy GLS leží v sousední bohémské berlínské čtvrti „Prenzlauer Berg“ plné barů, klubů, módních obchodů, divadel a galerií. Škola F+U Academy se nachází přímo v centru města v pěší vzdálenosti od Checkpoint Charlie.

Frankfurt, důležitý evropský dopravní uzel, kosmopolitní město elegance a obchodu, je místo, kde se stále něco děje. Kde jinde v Německu byste mohli navštívit více než 40 mezinárodních veletrhů ročně? Na své si tu přijdou milovníci umění, obchodu, historie i nočního života.

Hamburk je jedno z nejvíce okouzlujících měst světa. Tuto hanzovní metropoli lidé právem nazývají Benátky severu. Řeka Labe, mnoho kanálů a dvě veliká jezera Inner Alster a Outer Alster dělají z Hamburku město s největším počtem mostů v Evropě. Každého návštěvníka okouzlí jedinečný šarm hamburského přístavu, který tvoří svět sám o sobě.

Heidelberg je romantické a kosmopolitní město. Po celém světě ho proslavili především básníci a malíři, kteří se zde rádi setkávají a nechávají se jeho jedinečnou atmosférou inspirovat ve své tvorbě. Nejvíce však město proslavila první univerzita v německy mluvicích zemích. Byla založena roku 1385 a dodnes se díky ní Heidelberg rozrůstá o tisíce studentů z celého světa.

Bavorská metropole, ležící na úpatí Alp, je jedním z nejpopulárnějších měst Německa. Pivní slavnost Oktoberfest přitahuje každoročně nebývalý počet návštěvníků z celého světa. Obnovené centrum nabízí jedinečnou možnost nákupů i odpočinku v rozlehlých zelených parcích s posezením v typických letních zahrádkách „Biergarten“. Milovníci vědy a umění jistě neopomenou navštívit jedno z největších technických muzeí Deutsches Muzeum...

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Florida, 2 týdny od 6 700 Kč
Angličtina 3+1 týden zdarma
Němčina SLEVA 100 €
Francouzština  SLEVA 10%  
katalogy

Emailový klub

Přihlašte se k odběru

a už vám neunikne žádná z akčních nabídek

Ohlasy našich klientů

Austrálie - státní střední škola

Dobrý den, omlouvám se, že píšu až teď, ale to je způsobeno tím, že se snažím trávit čas jinak než bytím na počítači, což se mi také úspěšně daří.

více