Domů / Střední školy / Holandština / Střední školy / Belgie - státní střední škola
Belgie - státní střední škola
francouzština, nizozemština Belgie
státní střední škola školní rok, pololetí
věk: 14 - 18 let mírně pokročilý - velmi pokročilý
Uzávěrka přihlášek: 28.3.2023 pro nástup v srpnu 2023, 22.8.2023 pro nástup v lednu 2024
Nástupní termíny: srpen/září 2023, leden 2024
Typ ubytování: hostitelská rodina
Právě přijímáme přihlášky
 • pro motivované studenty s dobrou znalostí cizího jazyka
 • možnosti výběru oblasti – francouzská nebo nizozemská
 • atraktivní lokality – vzhledem k velikosti Belgie není možné umístění v odlehlejší oblasti
Cena od: 87 117 CZK

Belgie - státní střední škola

Belgie je vyspělou evropskou zemí, má velké historické a především kulturní bohatství. Hlavní město Belgie – Brusel – je zároveň hlavním městem Evropské unie a NATO a křižovatkou evropského ekonomického, politického a kulturního života. Belgie je zajímavá různorodostí svého obyvatelstva. Země je rozdělená do tří oblasti – Vlámsko (Flandry), Valonsko a Brusel. Města jako Brusel, Bruggy, Antverpy a Gent patří k pokladům evropského kulturního dědictví. Typické pro Belgii jsou čokoládové pralinky, známé po celém světě, stejně jako několik set druhů piva. Málokdo ví, že i smažené hranolky jsou vynálezem právě Belgičanů.

Umístění

Student, který má zájem navštěvovat střední školu v Belgii, volí při podání závazné přihlášky francouzsky nebo holandsky mluvící oblast. Nemůže však ovlivnit přesný výběr regionu nebo města – tato volba je na hostitelské rodině, která si studenta na základě jeho přihlášky vybírá.

Počet hostitelských rodin je vzhledem k velikosti země omezen a někteří studenti tak mohou získat umístění až několik dnů před odletem. Mnoho hostitelských rodin žije na venkově a v menších městech,umístění ve velkoměstě je spíše výjimečné. Vzhledem k malým vzdálenostem mezi jednotlivými městy se však nikdy nejedná o odlehlé oblasti.

Důležité
Program ve státních školách s ubytováním v dobrovolnických hostitelských rodinách má velmi omezenou kapacitu. Kontaktujte nás prosím co nejdříve.

Školský systém

Studenti jsou umísťováni na státní střední školy. Většinou jsou zařazováni do téhož ročníku, který by navštěvovali doma, mohou však být přiděleni i do ročníku, který právě absolvovali. Zařazení závisí na úrovni znalosti jazyka a na rozhodnutí ředitele každé školy. Výuka ve školách většinou probíhá od 8.30 do 16.00 hod. a stejně jako u nás mají studenti každý den jiný rozvrh. Ve středu škola obvykle končí již v poledne. Mezi povinné předměty patří francouzština/holandština, historie, matematika, biologie, zeměpis, fyzika, tělesná výchova. Dále si student volí druhý cizí jazyk.

Místní koordinátor

Každý student je v kontaktu s místním koordinátorem, který je mu k dispozici po celou dobu pobytu a je ve spojení se školou a hostitelskou rodinou. Účastník programu se na něj může obracet v případě jakýchkoli problémů. Koordinátor během roku zasílá rodičům zprávy o jeho studijních výsledcích. Studentům je kromě 24hodinové linky partnerské organizace v Belgii k dispozici také nonstop helplinka STUDENT AGENCY.

Kritéria pro přijetí

Zájemce o program v Belgii musí být ve věku 15 - 18,5 let (v době příjezdu do Belgie) a musí být studentem střední školy v ČR/SR. Účastník programu by měl mít za sebou alespoň dvouleté studium francouzštiny a být v jazyce na pokročilé až velmi pokročilé úrovni – znalosti prověříme písemným testem. Pro přijetí do programu musí zájemce splňovat také podmínku dobrého prospěchu; na vysvědčení by neměl mít z žádného klasifikovaného předmětu známku horší než 3. Účastníci programu by měli být vyspělými osobnostmi, schopnými přizpůsobit se jiné kultuře a odlišnému způsobu života, včetně pravidel školy a hostitelské rodiny.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v dobrovolnických hostitelských rodinách, které jsou pečlivě vybírány partnerskou organizací WEP. Rodiny za své služby nedostávají zaplaceno. Může jít o rodinu s dětmi i bezdětnou, ale také o samostatně žijící osobu. Určité preference může student uvést ve své přihlášce, avšak jejich splnění nelze garantovat. Během celého pobytu je studentům poskytována strava v podobě plné penze. Organizace WEP se snaží o to, aby byli studenti ubytováni v hostitelských rodinách v blízkosti školy, kterou navštěvují, ve většině případů se však jedná o umístění ve venkovských oblastech.

Orientační cena

Ceník středoškolského studia ve školním roce 2023/2024

Základní program

Pro studenty ve věku 14 - 18 let
Délka EUR* CZK*
Trimestr 3550 87 117
Semestr 4600 112 884
Školní rok 5250 128 835

*Ceny v CZK a EUR se přepočítávají vždy daným kurzem v době vystavení nabídky/faktury.

Cena zahrnuje

 • umístnění na střední škole
 • ubytování v hostitelské rodině s plnou penzí
 • podporu místního koordinátora
 • zprávy o průběhu studia po celou dobu pobytu
 • služby místního koordinátora, který se o studenta stará v místě pobytu
 • místní školení po příjezdu s koordinátorem
 • transfer z letiště (u pevně stanovených termínů příletu)
 • informační balíček

Cena nezahrnuje

 • dopravu do Belgie a zpět
 • transfer na letiště na konci pobytu 
 • cestovní pojištění
 • kapesné – doporučujeme 250 - 300 EUR/ měsíc
 • náklady na místní dopravu

 

Na vyžádání vám rádi zpracujeme přesnější cenovou nabídku včetně dopravy, pojištění a dalších doplňkových služeb. Kontaktujte nás na highschool@studentagency.cz nebo na bezplatné lince 542 424 242.

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Skupina Dublin sleva 8 000 Kč
Kaplan IE sleva až 30 %
Skupinové pobyty od 45 113 Kč
Bayswater Londýn sleva 25 %+ neplatíte registrační poplatek