Domů / Střední školy / Italština / Střední školy / Itálie - státní střední škola
Itálie - agentura WEP
italština Itálie
státní střední škola školní rok, pololetí, čtvrtletí
věk: 15 - 18 let středně pokročilý - velmi pokročilý
Uzávěrka přihlášek: 1.9.2022 pro nástup v lednu 2023, 30.3.2023 pro nástup v září 2023
Nástupní termíny: leden, srpen/ září 2023
Typ ubytování: hostitelská rodina
školení v římě zdarma
 • nabídka jak kvalitního akademického programu, tak i zajímavé kulturní výměny
 • cenově výhodný program díky dobrovolnosti hostitelských rodin
 • možnost výběru konkrétní lokality
 • kulturní týden v Římě před začátkem programu v ceně

Itálie - státní střední škola

Itálie patří k nejnavštěvovanějším evropským zemím. Města jako Řím, Florencie nebo Benátky přitahují pozornost především svými historickými a kulturními památkami. Itálie je pověstná také rozmanitostí místních dialektů nebo různými regionálními kuchařskými specialitami. Na Apeninském poloostrově se nacházejí další dva samostatné státy s velmi malou rozlohou – Vatikán a San Marino. Vatikán je nejmenší stát na světě, San Marino zase nejstarší republikou světa.

Umístění

Studenti, kteří mají zájem navštěvovat střední školu v Itálii, si nemohou zvolit konkrétní oblast, ve které budou umístěni. Za příplatek mohou studenti v přihlášce vyplnit preferované místo pobytu, kde chtějí být umístěni. Mohou si zvolit oblasti jak na jihu a ve středu Itálie, tak také velmi oblíbené oblasti na severu, případně ostrovy Sicílii a Sardinii.

Italský kulturní týden

Na začátku programu absolvují všichni studenti povinné týdenní školení v Římě. Všem účastníkům je zajištěno ubytování hotelového typu s plnou penzí a transfer z letiště. Přesné termíny školení budou potvrzeny po podání závazné přihlášky. V průběhu školení studenti absolvují přípravné lekce italštiny, získají podrobné informace o pravidlech a podmínkách pobytu a seznámí se s italskou kulturou a blízkým okolím. Navíc mají jedinečnou příležitost setkat se s dalšími zahraničními účastníky tohoto programu.

Důležité
Program má omezenou kapacitu. Pokud máte o tento typ programu zájem, kontaktujte nás prosím co nejdříve.

Školský systém

Středoškolské studium, tzv. scuola superiore, trvá v Itálii 5 let - od studentových 14 do 19 let. Existují zde dva základní typy středních škol, které lze přirovnat k odborným školám a gymnáziím, jak je známe u nás. Studenti mají dále možnost volit školu s užší specializací.

Gymnázia mohou být přírodovědná, klasická, jazyková, umělecky zaměřená; odborné školy potom pedagogické, technické nebo zaměřené na další obory. Také v ostatních směrech je italský vzdělávací systém podobný našemu. Vyučování začíná většinou v 8.00 hod. ráno a končí cca ve 14.00 hod., mnohdy se vyučuje i v sobotu. Kromě práce v průběhu vyučování musí studenti italské střední školy plnit také značné množství domácích úkolů. Italský systém známkování se od našeho nicméně značně liší a studijní výsledky jsou hodnoceny na stupnici od 0 do 10. Desítka znamená nejlepší výsledek, hodnocení 4 a nižší potom výsledek velmi slabý.

Místní koordinátor

Každý student je v kontaktu s místním koordinátorem, který je mu k dispozici po celou dobu pobytu v Itálii. Na něj se může obracet v případě jakýchkoliv problémů ve škole nebo v hostitelské rodině. Koordinátor také informuje rodiče o studijních výsledcích účastníka programu. Dále je studentům k dispozici 24hodinová telefonní linka partnerské organizace v Itálii, stejně jako nonstop helplinka STUDENT AGENCY.

Kritéria pro přijetí

Věk 16 - 18 let Student nesmí být starší než 18 let při nástupu na program.
Status studenta Studenti, kteří mají již maturitu se nemůžou již přihlásit na tento typ programu.
Italština B1 Komunikativní znalost Italštiny, doložená na vysvědčení z posledních 3 let. Pokud není italština dostačující, musí student navštěvovat extra kurzy přímo na místě. 
Dobrý prospěch Za poslední 3 roky studia by na vysvědčení neměla být horší známka jak 3.
Bez zdravotního omezení Student by měl být v dobré kondici, ideálně bez žádné závažné alergie. Nutno být očkovaný dle podmínek konkrétního státu. 
Motivace ke účasti na programu Od studenta se očekává ryzí zájem o program. Samostatné rozhodování, zájem a pozitivní ke studiu a tolerance hostitelské rodiny je nutný základ pro tuto jedinečnou zkušenost. 

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hostitelských rodinách, které jsou vybírány místními koordinátory partnerské organizace WEP. Rodiny nejsou za své služby placeny. Hostitelské rodiny se mohou v mnoha ohledech lišit, mohou být úplné i bezdětné a mohou bydlet v rodinných domech nebo městských bytech. Student může být umístěn jak ve městě, tak ve venkovské oblasti. V průběhu celého pobytu poskytují rodiny studentům kromě ubytování také plnou penzi.

Orientační cena

 

Ceník středoškolského studia dle typu programu
školní rok 2023/2024

Program bez možnosti výběru lokality a školy EUR* CZK*
státní střední škola - dobrovolnická hostitelská rodina
3 měsíce 3 600 88 668
Semestr 4 900 120 687
Školní rok 5 600 137 928
Program s možností výběru lokality
státní střední škola - dobrovolnická hostitelská rodina
3 měsíce 4 400 108 372
Semestr 5 700 140 391
Školní rok 6 400 157 632

*Ceny v CZK a EUR se přepočítávají vždy daným kurzem v době vystavení nabídky/faktury.

Cena zahrnuje

 • umístění na střední škole
 • ubytování v hostitelské rodině s plnou penzí
 • podporu místního koordinátora
 • pravidelné zprávy o průběhu studia
 • italský kulturní týden
 • informační balíček

Cena nezahrnuje

 • dopravu do/z Itálie
 • zdravotní pojištění
 • kapesné: doporučujeme 200 - 250 EUR/ měsíc pobytu
 • náklady na místní dopravu
 • studijní materiály

 

Na vyžádání vám rádi zpracujeme přesnější cenovou nabídku včetně dopravy, pojištění a dalších doplňkových služeb. Kontaktujte nás na highschool@studentagency.cz nebo na bezplatné lince 542 424 242.

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Pobyty pro rodiče s dětmi od 9 000 Kč
Certifikát místo maturity Aj, Nj, Fj
Pobyty s delegátem od 45 113 Kč
Střední škola v zahraničí! přijímáme přihlášky!