Domů / Střední školy / Italština / Střední školy / Itálie - státní střední škola
Itálie - státní střední škola
italština Itálie
státní střední škola školní rok, pololetí, čtvrtletí
věk: 15 - 18 let středně pokročilý - velmi pokročilý
Uzávěrka přihlášek: 1.9.2022 pro nástup v lednu 2023, 30.3.2023 pro nástup v září 2023
Nástupní termíny: leden, srpen/ září 2023
Typ ubytování: hostitelská rodina
školení v římě zdarma
 • nabídka jak kvalitního akademického programu, tak i zajímavé kulturní výměny
 • cenově výhodný program díky dobrovolnosti hostitelských rodin
 • možnost výběru konkrétní lokality
 • kulturní týden v Římě před začátkem programu v ceně

Itálie - státní střední škola

Itálie patří k nejnavštěvovanějším evropským zemím. Města jako Řím, Florencie nebo Benátky přitahují pozornost především svými historickými a kulturními památkami. Itálie je pověstná také rozmanitostí místních dialektů nebo různými regionálními kuchařskými specialitami. Na Apeninském poloostrově se nacházejí další dva samostatné státy s velmi malou rozlohou – Vatikán a San Marino. Vatikán je nejmenší stát na světě, San Marino zase nejstarší republikou světa.

Umístění

Studenti, kteří mají zájem navštěvovat střední školu v Itálii, si nemohou zvolit konkrétní oblast, ve které budou umístěni. Za příplatek mohou studenti v přihlášce vyplnit preferované místo pobytu, kde chtějí být umístěni. Mohou si zvolit oblasti jak na jihu a ve středu Itálie, tak také velmi oblíbené oblasti na severu, případně ostrovy Sicílii a Sardinii.

Italský kulturní týden

Na začátku programu absolvují všichni studenti povinné týdenní školení v Římě. Všem účastníkům je zajištěno ubytování hotelového typu s plnou penzí a transfer z letiště. Přesné termíny školení budou potvrzeny po podání závazné přihlášky. V průběhu školení studenti absolvují přípravné lekce italštiny, získají podrobné informace o pravidlech a podmínkách pobytu a seznámí se s italskou kulturou a blízkým okolím. Navíc mají jedinečnou příležitost setkat se s dalšími zahraničními účastníky tohoto programu.

Důležité
Program má omezenou kapacitu. Pokud máte o tento typ programu zájem, kontaktujte nás prosím co nejdříve.

Školský systém

Středoškolské studium, tzv. scuola superiore, trvá v Itálii 5 let - od studentových 14 do 19 let. Existují zde dva základní typy středních škol, které lze přirovnat k odborným školám a gymnáziím, jak je známe u nás. Studenti mají dále možnost volit školu s užší specializací.

Gymnázia mohou být přírodovědná, klasická, jazyková, umělecky zaměřená; odborné školy potom pedagogické, technické nebo zaměřené na další obory. Také v ostatních směrech je italský vzdělávací systém podobný našemu. Vyučování začíná většinou v 8.00 hod. ráno a končí cca ve 14.00 hod., mnohdy se vyučuje i v sobotu. Kromě práce v průběhu vyučování musí studenti italské střední školy plnit také značné množství domácích úkolů. Italský systém známkování se od našeho nicméně značně liší a studijní výsledky jsou hodnoceny na stupnici od 0 do 10. Desítka znamená nejlepší výsledek, hodnocení 4 a nižší potom výsledek velmi slabý.

Místní koordinátor

Každý student je v kontaktu s místním koordinátorem, který je mu k dispozici po celou dobu pobytu v Itálii. Na něj se může obracet v případě jakýchkoliv problémů ve škole nebo v hostitelské rodině. Koordinátor také informuje rodiče o studijních výsledcích účastníka programu. Dále je studentům k dispozici 24hodinová telefonní linka partnerské organizace v Itálii, stejně jako nonstop helplinka STUDENT AGENCY.

Kritéria pro přijetí

Zájemci o studijní program v Itálii musí v průběhu celého pobytu splňovat věkovou podmínku 16 - 18 let. Pro přijetí na střední školu je důležitý průměrný prospěch do 3,0 a alespoň středně pokročilá znalost italštiny. V případě, že znalost jazyka není dostačující, musí student navštěvovat na střední škole lekce italštiny navíc, které jsou poskytovány za zvláštní příplatek. Je také nutná vysoká motivace a ochota přizpůsobit se.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hostitelských rodinách, které jsou vybírány místními koordinátory partnerské organizace WEP. Rodiny nejsou za své služby placeny. Hostitelské rodiny se mohou v mnoha ohledech lišit, mohou být úplné i bezdětné a mohou bydlet v rodinných domech nebo městských bytech. Student může být umístěn jak ve městě, tak ve venkovské oblasti. V průběhu celého pobytu poskytují rodiny studentům kromě ubytování také plnou penzi.

Orientační cena

 

Ceník středoškolského studia dle typu programu
školní rok 2023/2024

Program bez možnosti výběru lokality a školy EUR* CZK*
státní střední škola - dobrovolnická hostitelská rodina
3 měsíce 3 600 88 668
Semestr 4 900 120 687
Školní rok 5 600 137 928
Program s možností výběru lokality
státní střední škola - dobrovolnická hostitelská rodina
3 měsíce 4 400 108 372
Semestr 5 700 140 391
Školní rok 6 400 157 632

*Ceny v CZK a EUR se přepočítávají vždy daným kurzem v době vystavení nabídky/faktury.

Cena zahrnuje

 • umístění na střední škole
 • ubytování v hostitelské rodině s plnou penzí
 • podporu místního koordinátora
 • pravidelné zprávy o průběhu studia
 • italský kulturní týden
 • informační balíček

Cena nezahrnuje

 • dopravu do/z Itálie
 • zdravotní pojištění
 • kapesné: doporučujeme 200 - 250 EUR/ měsíc pobytu
 • náklady na místní dopravu
 • studijní materiály

 

Na vyžádání vám rádi zpracujeme přesnější cenovou nabídku včetně dopravy, pojištění a dalších doplňkových služeb. Kontaktujte nás na highschool@studentagency.cz nebo na bezplatné lince 542 424 242.

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Skupina Dublin sleva 8 000 Kč
Kaplan IE sleva až 30 %
Skupinové pobyty od 45 113 Kč
Bayswater Londýn sleva 25 %+ neplatíte registrační poplatek