Facebook Instagram 542 424 242

Čína

Čína je obrovská země plná kontrastů. K vidění jsou supermoderní obrovské metropole jako Peking, Šanghaj či Hongkong, ale i stále velmi chudý venkov, na kterém žijí stamilióny rolníků.

Země se dynamicky rozvíjí a rozvoj se tak rychle dostává nejen do dalších měst a městeček, ale pomalu i na venkov. Tento rozvoj s sebou samozřejmě přináší nejen pozitivní, ale i negativní vliv.

Peking má dnes přibližně 13 milionů obyvatel. Město je politickým, kulturním i obchodním centrem země. Má jedno z nejlépe zachovaných center a stále si uchovává záhadnou atmosféru dávných let. Díky Olympijským hrám z roku 2008 vznikly v Pekingu nové čtvrti, parky, nové trasy metra a samozřejmě i sportoviště. Z Pekingu je velmi dobré spojení na další atraktivní místa země jako např. Velká čínská zeď, Mingova hrobka atd.

Jedno z nejvýznamnějších měst Číny leží na soutoku mohutné řeky Huangpu Jiang a známé Dlouhé řeky, na dohled od Jihočínského moře. Původně malá rybářská vesnička se během staletí propracovala na jedno z center země, za které byl Šanghaj považován už v 17. století. Dnes tu žije kolem 23 milionů obyvatel. Šanghaj je dynamická městská metropole plná energie a nočního života, která Vám zaručí, že se v ní nebudete nudit ani minutu...

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Melbourne od 200 AUD/ týden
Liverpool SLEVA 15%
Broadstairs TRANSFER ZDARMA

 

katalogy

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!