Facebook Instagram 542 424 242

Japonsko

Japonsko se skládá z několika tisíc ostrovů (dohromady je jich více než tři a půl tisíce) ležících na východ od asijského kontinentu. Hlavními ostrovy jsou Hokkajdó, Honšú, Kjúšú, Šikoku. Během 20. století se Japonsko zařadilo mezi země "západního stylu", nicméně stále je to pro Evropana jedna z nejexotičtějších zemí, kterou navíc můžete obdivovat s veškerým komfortem, který v mnoha jiných zemích nenajdete.

Dominanta ostrova Kjúšú, Fukuoka, se může pyšnit postavením na předních příčkách v kompetenci o nejlepší místo pro život na světě. Metropole je oblíbená mezi turisty nejen díky množství zeleně, ale především díky bohaté kulinářské i historické scéně. Naleznete zde mimo jiné jedno z největších ruských kol na světě, zábavní park, zoologickou zahradu, muzea a galerie.

Kjoto bylo v minulosti po několik staletí hlavním císařským městem Japonska. Ačkoli o svůj status přišlo, staletí coby centra kultury z něj vytvořila město plné nevídaných památek, z nichž 17 je na seznamu UNESCO, tisíců chrámů a zajímavých čtvrtí, center kultury a zábavy rozesetých po všech koutech Kjota.

V porovnání s Tokiem je Kjoto menším městem, ale možná i díky tomu se dodnes uchovala jeho podoba. Kjoto je považováno za jednu z nejkrásnějších destinací v celé Asii.

Tokio je hlavním městem Japonska. Leží na ostrově Honšú, v Tokijském zálivu. Je to jedno z největších světových velkoměst, prosperující, nekonečné, přelidněné a  pulzující. Jsou zde soustředěná všechny důležitá ministerstva, řídící centra korporací, nejlepší univerzity, divadla, a muzea a tisíce chrámů.

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Melbourne od 200 AUD/ týden
Liverpool SLEVA 15%
Broadstairs TRANSFER ZDARMA

 

katalogy

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!