Španělsko

Španělsko je díky přírodní a kulturní rozmanitosti nesmírně přitažlivou zemí jak pro milovníky historických památek, tak pro všechny, kdo cestují za sluncem. Na severu země vás okouzlí hory, na jihu nekonečné pláže. Typická středomořská kuchyně, fotbalové zápasy slavných klubů, flamenco nebo byčí zápasy jsou neodmyslitelnými symboly této země.

Rozhodnete-li se pro studium španelštiny pro jazykový kurz ve Španělsku, pak si jiště vyberete z široké nabídky kvalitních jazykových škol, se kterými STUDENT AGENCY spolupracuje. Dáte přednost historickým centrům jako je Madrid, Salamanca, Granada nebo zvolíte středomořská letoviska jako je např. Barcelona, Malaga, Valencie, Alicante? Pro cestování do Španělska je nejlepší zvolit leteckou dopravu. Pravidelné lety do Španělska zajištují jak klasické, tak i nízkonákladové letecké společnosti.

Alicante je mladé, dynamické a rušné město střední velikosti s téměř 300 tisíci obyvateli, ležící mezi horami a mořem na pobřeží Costa Blanca. Kolem školy najdete mnoho historických budov, podél pobřeží se táhne dlouhá promenáda lemovaná palmami a kavárnami. Alicante je pro své příhodné klima a pláže velmi atraktivní lokalitou jak pro domácí tak pro zahraniční turisty.

Barcelona je kosmopolitní a dynamické město, kde žije okolo 1 500 000 obyvatel. Je považováno za španělské centrum módy, designu, hudby a architektury. Město leží u Středozemního moře v srdci Katalánska; jedné z nejbohatších a nejmodernějších oblastí Španělska. Roku 1992 hostila Barcelona  letní Olympijské hry. V Barceloně najdete skvělou kombinaci starého a nového.

Granada je kouzelné městečko na úpatí pohoří Sierry Nevady. Za pouhých 45 minut se z podhůří přenesete na nejteplejší evropské pobřeží Costa Tropical. Granada, jako ukázka nejrozličnějších kultur a památek, zůstává v srdcích návštěvníků jako milované město. Již odpradávna se zde usazovali Řekové, Římané, Féničané či Maurové a všichni z nich zde zanechali obtisk svých tradic a kultury.

Madrid je od roku 1562 hlavním městem Španělska. V současné době zde žije okolo 3 milionů obyvatel. Díky své výhodné poloze v centru země má výborné spojení s ostatními zajímavými místy Španělska. Madrid je město plné kontrastů, kde se historický charakter staré části La Latina a Malasana mísí s moderní architekturou La Castellana a Torre Picasso.

Malaga je centrem Andalusie a rájem toreadorů. Milovníci dobrého jídla zde mají mnoho možností, jak hýčkat své chuťové buňky. Škála místních lahůdek je pestrá a tak zmiňme alespoň nepřebernou paletu darů moře, tradiční sušenou šunku či výborné malažské víno.

Marbella je jedním z nejexkluziv­nějších letovisek v Evropě. Nachází se na jihu Španělska u Středozemního moře poblíž slavné „Costa del Sol“. V blízkém okolí se nachází řada turisticky významných měst – Sevilla, Granada, Málaga nebo Cordoba. Průměrná roční teplota se pohybuje mezi 19 – 25 stupni Celsia a slunce zde svítí 320 dní v roce. Najdete zde nádherné pláže a přístavy, kam připlouvají luxusní jachty z celého světa.

Salamanca je známá také jako „Zlaté město“. Leží ve středozápadní části země, v regionech Castilla a Leon, kde uslyšíte krásnou kastilánštinu; nejčistší podobu španělštiny. V roce 2002 byla Salamanca jmenována hlavním městem evropské kultury. V Salamance najdete druhou nejstarší univerzitu na světě, která byla založena v roce 1215. V současnosti si stále udržuje status hlavního univerzitního města ve Španělsku.

Sevilla je hlavním městem Andalusie. Je to moderní město, které je však zároveň právem hrdé na svou více jak dvou a půl tisícíce let starou historii. Proslavené je především díky španělskému národnímu tanci – flamencu a možná i díky počtu barů na svém území – řadí se jím na přední místa ve Španělsku.  

Tenerife je „ostrovem věčného jara“ a největším z Kanárských ostrovů. Leží v Atlantském oceánu, má mírné podnebí s teplotami okolo 22° C během podzimu a zimy – díky tomu navštíví ostrov celoročně davy turistů, které lákají unikátní vulkanické pláže s tmavým pískem. Tenerife má překvapivě rozmanitou krajinu s horami, národními parky, zoologickými zahradami a třeba i se starověkými pyramidami.

Třetí největší španělské město je místo, kde se setkávají historické budovy s moderní architekturou, klidné parky s živými čtvrtěmi, krásné písčité pláže lemující pobřeží jsou také neodmyslitelnou součástí Valencie. Při pobytu zde očekávejte středomořské klima, v zimě se teploty pohybují kolem příjemných 16°C, v létě ale čekejte teploty kolem 30 °C. Obě jazykové školy, které ve Valencii nabízíme, mají pěkné moderní zázemí a nabízí mnoho možností jak ve výuce, tak ve volnočasových aktivitách.

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Skupina Dublin sleva 8 000 Kč
Kaplan IE sleva až 30 %
Skupinové pobyty od 45 113 Kč
Bayswater Londýn sleva 25 %+ neplatíte registrační poplatek