Domů / Střední školy / Francouzština / Střední školy

Střední školy

 

Odhodlání studovat francouzský jazyk v zahraničí je prvním krokem, po kterém následuje výběr země, ve které budete daný jazyk studovat. V naší nabídce se můžete rozhodnout například pro půvabnou Francii, kde můžete studovat přímo v Paříži, na francouzské Riviéře nebo ve francouzských Alpách. Zvolit si můžete i kulturně rozmanitou Belgii, nebo se rozhodnout vycestovat za studiem do zámoří a vydat do vzdálené Kanady. Každá země nabízí spoustu příležitostí poznat rozličnou kulturu, ochutnat vyhlášené národní pokrmy, seznámit se s jedinečností dané země a především si prožít diverzitu zahraničního vzdělávacího systému.

Studium na střední škole v Belgii je určena studentům ve věku 15 – 18,5 let, kteří jsou umisťování na střední školy, kam dochází jejich belgičtí vrstevníci. Jedná se tedy o studium středoškolských předmětů ve francouzštině/holandštině, nikoli pouze jazykovou přípravu.

Program „Studium na střední škole ve Francii“ je určen studentům ve věku 12 – 19 let, kteří jsou umisťování na střední školy, kam dochází jejich francouzští vrstevníci. Hlavním motivem programu je kulturní výměna - možnost poznat odlišnou kulturu, seznámit se s jiným životním stylem, rozdílným školským systémem, ochota reprezentovat svou vlastní zemi. Nedílnou součástí tohoto programu musí být samozřejmě také studentova motivace zlepšit své znalosti francouzštiny a aktivně se zapojit do života místní komunity a hostitelské rodiny.

Kanadský školský systém rozlišuje školy církevní a školy bez náboženské výuky. Všechny školy nicméně musí splňovat vysoké nároky ministerstev školství jednotlivých provincií kladené na středoškolské vzdělání. Školy většinou nabízejí výuku základních předmětů na dvou úrovních lišících se v náročnosti. Až na pár výjimek fungují školy na dvousemestrálním systému, přičemž v každém semestru absolvují studenti čtyři předměty, tedy osm za školní rok (v provincii Quebec studenti studují 8 předmětů celý školní rok).

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Skupina Dublin sleva 8 000 Kč
Kaplan IE sleva až 30 %
Skupinové pobyty od 45 113 Kč
Bayswater Londýn sleva 25 %+ neplatíte registrační poplatek