Domů / Střední školy / Španělština / Střední školy / Španělsko - státní/soukromá střední škola
Španělsko - státní/ soukromá střední škola
španělština Španělsko
státní střední škola, soukromá střední škola školní rok, pololetí, čtvrtletí
věk: 15 - 18 let (14 - 18 let soukr. škola) středně pokročilý - velmi pokročilý
Uzávěrka přihlášek: 15.12.2022 pro nástup v září s požadavkem na specifické umístění, 15. 3. 2023 pro nástup v září 2023, 1. 10. 2023 pro nástup v lednu 2024
Typ ubytování: hostitelská rodina
školní rezidence
Právě přijímáme přihlášky
 • široká variabilita ve výběru typu školy
 • kvalitní a prakticky orientovaná výuka
 • možnost výběru lokality - zóna 1 (Alicante Cádiz), zóna 2 (Madrid, Sevilla, Valencie)
 • možnost výběru soukromé školy
 • nabídka dvojjazyčného programu - Angličtina/Španělština (soukromé školy)
Cena od: 131 524 CZK

 ORGANIZACE GET READY

Staňte se studentem ve slunném a krásném Španělsku. S naší partnerskou organizací Get Ready máte možnost si přožít trimestr, semestr či celý akademický rok jako student na španělské střední škole. Organizace Get Ready na začátku svého působení v roce 1985 umožňovala pouze španělským studentům vycestovat za studiem cizího jazyka do zahraničí. Později se začala věnovat i programu High School a od té doby umožňuje a pomáhá zprostředkovat studium vě Španělsku pro studenty z cizích zemí.

STUDIJNÍ PROGRAM 

V rámci španělského studijního programu nabízíme zájemcům o studium ve Španělsku na výběr tzv. Classic High School Program, který je mezi studenty svojí cenou nejoblíbenější. O umístění studenta se postará organizace Get Ready na základě studentovy přihlášky. Můžete být například umístěni u pobřeží Costa Blanca, poznat oblíbené přístavní město Huelva nebo studovat v surfařském ráj Galicie. Vše záleží na tom, kde Vaše budoucí dobrovolnická hostitelská rodina žije. Základní program je skvělou volbou pro ty, kteří nemají žádné preference na studium, ale touží po pravém španělském zážitku, a to kdekoli v této zemi.

Studenti, kteří si přejí být umístěni do specifické lokality, mají možnost si vybrat za příplatek umístění v jedné z oblíbených oblastí Španělska. Dáváte přednost životu na pláži nebo ve městě, případně obojímu? Výběr lokalit umístění je lákavý a pestrý a není jednoduché se rozhodnout, zdali chcete prožít svůj studijní pobyt v oblasti Valencie, Sevilla, Madrid, Alicante či Cádiz.

V případě studia na soukromé střední škole ve Španělsku jsou preference studenta možné a partnerská organizace je schopná zajistit hostitelskou rodinu ve Vámi zvolené lokalitě, popř. zajistit internátní ubytování přímo v dané škole.

 

Zájemci o dvojjazyčné studium angličtiny a španělštiny je možné na dvou soukromých středních školách s ubytováním v hostitelské rodině či na koleji.

 1. Caxton College - caxtoncollege.com - nachází se 18 km od města Valencia a cca 3 km od moře.
 2. Sage College - www.sagecollege.eu - nachází se v regionu Andalusia na jihu Španělska ve městě Jerez.

 

Školský systém

Studenti jsou umísťováni do čtvrtého ročníku druhého stupně vzdělání, tzv. E.S.O., nebo do prvního či druhého ročníku tzv. Bachillerato (bakalaureát). Studenti E.S.O. mají ročně 10 - 12 předmětů, jejich rozvrh je fixní a možnost volby předmětů je značně omezená. Během Bachillerato studenti obvykle absolvují devět předmětů a vybírat mohou z pěti základních okruhů studia – technologie, umění, humanitní, sociální a přírodní vědy. Z devíti předmětů jsou čtyři až pět společných a povinných pro všechny studenty. Zbývající hodiny si pak student vybere sám z nabídky v rámci specializace, kterou zvolil. Státní školy mají většinou pouze dopolední rozvrh, soukromé školy i odpolední výuku. V soukromých školách lze očekávat nižší počty studentů ve třídách, širší nabídku mimoškolních aktivit, lepší technické i sportovní vybavení a bývá povinná školní uniforma.

Místní koordinátor

Každý student je v kontaktu s místním koordinátorem programu, který je mu k dispozici po celou dobu pobytu. Koordinátor je navíc ve spojení s rodinou i školou a vyskytne-li se jakákoli komplikace, pomáhá ji studentovi řešit.

Kritéria pro přijetí

Student musí splňovat věkovou podmínku 15 - 18 let (soukromé školy přijímají studenty již od 14 let) a být studentem střední školy v ČR/ SR. Důležitým požadavkem jsou dobré studijní výsledky. Na vysvědčení by se neměla objevovat horší známka než 3. Dále je požadována alespoň středně pokročilá znalost španělštiny, kterou případně prověříme gramatickým testem. Zájemce o program musí být ochotný přizpůsobit se jiné kultuře a pravidlům školy i hostitelské rodiny.

Ubytování

Ubytování je poskytováno v pečlivě vybíraných hostitelských rodinách po celém Španělsku. U soukromých škol může být studentovi nabídnuto i ubytování ve školní rezidenci. V rodině má student zajištěnou plnou penzi. Hostitelé přijímají studenta jako dalšího člena rodiny.

Orientační cena

 

Ceník středoškolského studia dle typu programu
školní rok 2023/2024

Program bez možnosti výběru lokality a školy EUR* CZK*
státní střední škola - hostitelská rodina
3 měsíce 5 340 131 524
semestr (4,5 měsíce) 6 240 153 691
školní rok (9 měsíců) 8 490 209 108
Program s možností výběru školy
soukromá střední škola - hostitelská rodina/rezidence
3 měsíce od 9 475 od 240 049
semestr (4,5 měsíce) od 12 460 od 315 674
školní rok (9 měsíců) od 19 900 od 504 166

*Ceny v CZK a EUR se přepočítávají vždy daným kurzem v době vystavení nabídky/faktury.

Příplatek za zónu 1 (Alicante, Cadiz) - od 190 EUR
Příplatek za zónu 2 (Madrid*, Sevilla, Valencia) - od 390 EUR

*Lokalitu Madrid je možno vybrat pouze v případě studijního programu na celý školní rok

Cena zahrnuje

 • umístění na střední škole
 • ubytování v hostitelské rodině, plnou penzi
 • podporu místního koordinátora
 • zprávy o průběhu studia
 • transfer z/na letiště zajištěn hostitelskou rodinou (na začátku a na konci programu)
 • místní školení během prvního měsíce po příjezdu
 • informační balíček

Cena nezahrnuje

 • dopravu do/ze Španělska
 • náklady na místní dopravu
 • studijní materiály (cca 300 EUR)
 • kapesné: doporučujeme cca 200 - 250 EUR/ měsíc pobytu
 • uniformu u soukromých škol (cca 250 EUR)
 • zdravotní pojištění
 • poplatek za ověření (konvalidaci) školního vysvědčení (195 EUR)
 • poplatek za mezinárodního kurýra

 

Na vyžádání vám rádi zpracujeme přesnější cenovou nabídku včetně dopravy, pojištění a dalších doplňkových služeb. Kontaktujte nás na highschool@studentagency.cz nebo na bezplatné lince 542 424 242.

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Skupina Dublin sleva 8 000 Kč
Kaplan IE sleva až 30 %
Skupinové pobyty od 45 113 Kč
Bayswater Londýn sleva 25 %+ neplatíte registrační poplatek