USA

Mnozí lidé odlétají za oceán s pocitem, že o USA – oficiální název Spojené státy americké - již něco vědí. Navzdory očekáváním se zdají být dálnice delší, příroda rozmanitější a mrakodrapy vyšší. Amerika je zemí s pestrou škálou životních stylů, je také zemí šokujících pravidel a protikladů. Až ve chvíli, kdy USA osobně navštívíte, pochopíte, jak propastné rozdíly panují mezi jednotlivými oblastmi a státy.

Míst v USA, která stojí za to navštívit, je mnoho. Doporučit můžeme určitě Boston – sídlo Harvardské university a tradiční centrum vzdělanosti, New York – ikonu amerického východu, hlavní město Spojených států – Washington D.C. s Bílým domem, Kapitolem, památníkem prezidenta Washingtona, památníkem prezidenta Lincolna a dalšími památkami. Za zmínku stojí i třetí nejlidnatější město USA – Chicago, nabízející svým návštěvníkům bohatou kosmopolitní kulturu, unikátní moderní architekturu či romantické procházky kolem jezera Michigan. Jednou z nejatraktivnějších lokalit je také Florida, kde můžete spojit studium angličtiny s relaxací u moře. Pokud zvolíte pacifické pobřeží USA, čeká Vás mimo jiné kosmopolitní město San Francisco, velkoměsto hazardu a oslnivých atrakcí Las Vegas či proslulé hollywoodské čtvrti a chodník slávy v Los Angeles. Spojené státy americké mají co nabídnou také vyznavačům a milovníkům přírodních divů. Právě zde totiž můžete najít snad největší koncentraci odlišných přírodních útvarů na území jednoho státu. Americký západ to jsou především národní parky, vulkány a ledovce, ale také pouště či krajina rudých skal Utahu a Arizony.

Fort Lauderdale, turisticky oblíbené město, leží na tzv. Zlatém pobřeží jižní Floridy. Po celý rok zde panuje nádherné slunečné počasí, a to i v zimním období. V blízkosti se nachází známé Miami či Orlando. Město je také oblíbenou destinací jachtařů a fanoušků plachetnic – spousta okružních vyhlídkových plaveb začíná právě zde. Jedná se o typické americké město vybudované na vodních kanálech.

obecný kurzobchodní kurzzkouškový kurz

Havajské ostrovy jsou souostroví 19 korálových a sopečných ostrovů v Tichém oceánu. Havajské ostrovy se skládají z osmi základních ostrovů stejně jako je pruhů, které se vlní na jejich vlajce. Havajské souostroví leží asi 3800 km na jihozápad od pobřeží Kalifornie a je nejvzdálenějším státem od hlavního města USA. V roce 1778 je objevil britský mořeplavec James Cook , který je nazval Sandwichovy ostrovy...

Filmová metropole Los Angeles je fenomén moderní doby a bezesporu jde o jedno z nejpopulárnějších měst na světě. Potkáte tu nejednu celebritu, snadno se dostanete na veřejné pláže, najdete tu úžasná muzea, restaurace, neuvěřitelná nákupní centra a mnohem více. Los Angeles nemá klasické centrum, ale je složeno zněkolika samostatných světoznámých čtvrtí – Hollywood, Santa Monica, Malibu, Beverly Hills nebo Westwood.

obecný kurzzkouškový kurz
AKCE

New York, město mrakodrapů a žlutých taxíků, je nejvýznamnějším a nejlidnatějším městem USA. Leží na východním pobřeží země, při ústí řeky Hudson do Atlantského oceánu. Město se skládá z pěti obvodů: Brooklyn, Bronx, Manhattan, Queens a Staten Island. Pohled na siluety Manhattanu, ať už z vyhlídkové lodi, nejvyššího patra Empire State Building nebo z okénka letadla, se každému navždy vryje do paměti.

San Diego je překrásné město ležící na pobřeží Tichého oceánu, v blízkosti pohoří Laguna. San Diego je po Los Angeles druhým největším městem Kalifornie a přitahuje návštěvníky z celého světa především atraktivní kombinací amerického stylu života s naprosto odlišnou kulturou Mexika, které s městem bezprostředně sousedí. Každý návštěvník San Diega může navštívit nejbližší mexické město, Tijuanu...

San Francisco se řadí mezi nejelegantnější města USA a je považováno za jedno z nejkrásnějších měst naší planety. Leží na pahorcích kolem nádherné zátoky Tichého oceánu a díky jeho poloze ulice směřují prudce vzhůru do kopce. Převýšení zdolávají typické tramvaje tažené podzemním systémem lan. San Franciscem se mísí různé architektonické styly, která dávají městu výjimečný vzhled a atmosféru.

obecný kurzobchodní kurz

Santa Monica je přímořské město v západní část Los Angeles. Díky příjemnému klimatu je již mnoho let populárním letoviskem a turistickou destinací. Nejznámější atrakcí je molo Santa Monica Pier, na kterém se nachází i taneční sál, svého času největší ve Spojených státech. Město se pyšní pět kilometrů dlouhou pláží podél Tichého oceánu. Návštěvníci se mohou těšit i na 310 slunečných dnů ročně. 

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Skupina Dublin sleva 8 000 Kč
Kaplan IE sleva až 30 %
Skupinové pobyty od 45 113 Kč
Bayswater Londýn sleva 25 %+ neplatíte registrační poplatek