Velká Británie

Velké Británie je jednoznačně zemí, kam se za studiem jazyků cestuje nejvíce. Britská angličtina je pro mnohé studenty stále tou "jedinou pravou". Studium angličtiny ve Velké Británii umožňuje nejen efektivní zdokonalení znalostí jazyka, ale také poznání kultury a životního stylu Britů zblízka. Největším turistickým lákadlem zůstává Londýn, hlavní město Británie a sídlo královny i parlamentu.

Zájemci o studium angličtiny si mohou vybírat ze široké škály kvalitních jazykových škol, které nabízí jak kurzy obecné angličtiny, tak kurzy se specializací. Kromě větších britských městech jako jsou Londýn, Brighton, Oxford či Cambridge, nabízíme studium také v menších přímořských letoviscích jako jsou Bournemouth či Eastbourne.

Rozhodnete-li se pro studium angličtiny ve Velké Británii, bude pro vás jistě výhodou, že cesta do Velké Británie není tak časově a finančně náročná jako např. cesta za studiem jazyků do zámoří. Můžete si vybrat mezi leteckou dopravou a luxusní autobusovou linkou RegioJet do Londýna.

Bournemouth je kosmopolitní město s bohatou surfařskou tradicí. Toto univerzitní město navštěvuje především v létě spousta turistů, které lákají písečné pláže, možnost různých sportovních aktivit, bohaté kulturní vyžití a mnoho atrakcí. Mezi místní zajímavosti jistě patří Bournemouth Eye, který umožňuje shlédnout na krásy tohoto jihoanglického letoviska z ptačí perspektivy i během noci.

Brightonu se pro jeho kosmopolitní ráz a širokou škálu společenského a sportovního vyžití často přezdívá „Londýn u moře“. Najdete jej na jižním pobřeží Velké Británie a s hlavním městem má výborné a rychlé spojení. Z původně malé rybářské vesničky se během 19. století stalo módní přímořské letovisko lákající nejen Brity, ale i rekreanty z celého světa.

Bristol je atraktivní a prosperující město na jihozápadě Anglie, které nabízí mnohem víc než obvyklé výhody velkoměsta. Je skvělým místem pro ty, které nelákají velké vzdálenosti, všudypřítomní turisté a shon v Londýně, a přesto chtějí mít možnost bohatého společenského akulturního vyžití. Bristol je krásné historické město plné zeleně; na čtyři stovky parků a další zelené plochy volně přecházejí z městského prostředí do okolní přírody.

obecný kurzzkouškový kurz

Broadstairs je malé přímořské městečko nedaleko Doveru, známé jako okouzlující letovisko na břehu kanálu La Manche. Říká se, že je to ideální místo ke studiu. Město je totiž malé a klidné místo s krásným okolím a písečnými plážemi. Stará část Broadstairsu si stále zachovává svůj typický ráz malebné rybářské vesnice. V 19. století bylo Broadstairs oblíbeným letoviskem britské královské rodiny a mnoha slavných umělců a spisovatelů jako například Charlese Dickense.

Cambridge je světoznámé univerzitní město, které se nachází ve střední části Anglie. Historické budovy kolejí univerzit spolu se spoustou zeleně dodávají městu zvláštní a unikátní atmosféru. Městem protéká řeka Cam, kterou můžete poznat také díky jedné z mnoha turistických atrakcí – projížďce na loďkách. Díky univerzitám a jejich studentům je město vždy plné života a během celého roku tu probíhají různé kulturní akce jako živé koncerty či nejrůznější poutavé výstavy umění.

obecný kurzobchodní kurz
AKCE

Cardiff neboli Caerdydd je město dostatečně velké na to, abyste se v něm nenudili, ale zároveň ne tak velké, aby bylo únavné. Živé centrum s prostornými ulicemi plnými obchodů, restaurací a zábavních center plynule přechází v rozlehlé plochy zeleně. Doslova uprostřed města se tyčí romantický Cardiff Castle, významná památka dokumentující historický vývoj mnoha slohů.

obecný kurz

Cheltenham je elegantní britské lázeňské město, kde žije asi 120 tisíc obyvatel. Leží v samém srdci krásné přírodní oblasti Cotswolds a je také známé svou architekturou z období regentství (19. století). Na rozdíl od jiných, populárnějších oblastí jako Londýn, Oxford nebo Brighton naleznete v Cheltenhamu minimum zahraničních turistů a studentů a můžete tak zakusit nefalšovanou anglickou atmosféru.

Chester leží na řece Dee poblíž hranice s Walesem. Je jedním z nejlépe zachovalých historických měst Anglie, což dokazuje středověká hradba z červeného pískovce, která kdysi bývala opevněním. Unikátní je také zdejší městská architektura – např. tzv. Rows, hrázděné „černobílé“ domy ze 13. století, nebo dvoupatrové kryté promenády zvané „Double Deckers“.

obecný kurzzačátečníkobchodní kurzzkouškový kurzprivátní výukakurz 40+,50+

Eastbourne je elegantní přímořské letovisko na jihovýchodě Anglie mezi městy Brighton a Hastings. Z původně malé rybářské vesničky Bourne vyrostlo v 19. století moderní viktoriánské město Eastbourne přitahující návštěvníky z celého světa. Kromě dlouhé promenády podél písečného pobřeží zde zakusíte směsici moderního života a historického městečka.

obecný kurzzačátečníkzkouškový kurzkurz 40+,50+

Edinburgh přitahuje každý rok obrovské množství turistů. Kromě starobylého hradu nad městem je zde spousta dalších příležitostí, jak vychutnat romantickou a zasněnou atmosféru, ať už se procházíte křivolakými uličkami města příkře klesajícími k řece, navštívíte některou z úžasných skotských sbírek umění nebo vyrazíte na výlet do nedalekých kopců.

obecný kurzobchodní kurzzkouškový kurz
AKCE

Liverpool pro mnoho lidí znamená působiště legendární hudební skupiny The Beatles nebo slavného fotbalového klubu. Bylo by hříchem nenavštívit muzeum populárních „Brouků“, které sídlí v Albertových docích. Typické cihlové doky vytvořily pozadí mnoha filmům, například i pro Sherlocka Holmese. Mimo to je také kulturním centrem se spoustou dominantních a zajímavých staveb, mezi které se řadí i jeho dvě katedrály.

Londýn, největší město Velké Británie a nejnavštěvovanější město Evropy, přitahuje ročně tisíce zahraničních studentů. Londýn můžete navštívit stokrát a pokaždé budete překvapeni, vždy objevíte něco nového. Svůj volný čas můžete strávit prohlídkou historických skvostů, muzeí a galerií, navštěvou kulturních představení, bloumaním po nesčetných obchůdcích nebo nákupy ve značkových obchodních domech na Oxford Street a Bond Street, procházkami v rozlehlých parcích a typických anglických zahradách...

Manchester – dříve industriální město – je v současnosti významným univerzitním a kulturním centrem. Studenti mají toto město v oblibě především pro jeho různorodou klubovou hudební scénu, pro skvělé možnosti nakupování (v Manchesteru se nachází jedna z největších evropských nákupních galerií – Trafford Centre) a jeho bohaté sportovní a kulturní zázemí.

obecný kurzobchodní kurzzkouškový kurz
AKCE

Univerzitní město Oxford, ležící asi 80 km severozápadně od Londýna již po staletí zaujímá svou krásnou architekturou, zahradami a nádvořími. Nachází se zde nejstaší univerzita ve Velké Británii. Přibližně 40 000 studentů a 37 jedinečných univerzitních budov dává Oxfordu nezapomenutelnou a ojedinělou atmosféru, která láká každoročně nespočet nových studentů a turistů...

Portsmouth, známý pro svou 800ty-letou námořní historii, je jedním z nejzajímavějších měst jihoanglického pobřeží. Hlavní atrakcí jsou jeho doky s mnoha historickými loděmi – první železná válečná loď nebo vlajková loď admirála Nelsona. Kromě toho nabízí Portsmouth nesčetné příležitosti k zábavě, kulturnímu a sportovnímu vyžití.

obecný kurzzačátečníkobchodní kurz

Výuka v rodině lektora patří ke stále populárnějším formám studia. Tento program organizuje naše partnerská organizace International Language Homestay (ILH), která sídlí v anglickém Margate. Student nedochází na individuální lekce cizího jazyka do školy, ale učí se přímo v domě lektora. Díky nepřetržitému kontaktu s rodilým mluvčím tak dosáhnete maximálního pokroku v jazyce. 

York je jedno z nejkrásnějších měst severní Anglie. Patří mezi menší města s cca 185 000 obyvateli, ale i tak je plné historických památek a dějiny tu skutečně můžete studovat na každém kroku. Nesmazatelné stopy tu po sobě zanechali Římané, Vikingové, Sasové i další národy; jsou zde zachované památky z doby viktoriánské a gregoriánské. Za zmínku stojí například světoznámá katedrála York Minster.

obecný kurz

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Skupina Dublin sleva 8 000 Kč
Kaplan IE sleva až 30 %
Skupinové pobyty od 45 113 Kč
Bayswater Londýn sleva 25 %+ neplatíte registrační poplatek