Facebook Instagram 542 424 242

USA

Mnozí lidé odlétají za oceán s pocitem, že o USA – oficiální název Spojené státy americké - již něco vědí. Navzdory očekáváním se zdají být dálnice delší, příroda rozmanitější a mrakodrapy vyšší. Amerika je zemí s pestrou škálou životních stylů, je také zemí šokujících pravidel a protikladů. Až ve chvíli, kdy USA osobně navštívíte, pochopíte, jak propastné rozdíly panují mezi jednotlivými oblastmi a státy.

Míst v USA, která stojí za to navštívit, je mnoho. Doporučit můžeme určitě Boston – sídlo Harvardské university a tradiční centrum vzdělanosti, New York – ikonu amerického východu, hlavní město Spojených států – Washington D.C. s Bílým domem, Kapitolem, památníkem prezidenta Washingtona, památníkem prezidenta Lincolna a dalšími památkami. Za zmínku stojí i třetí nejlidnatější město USA – Chicago, nabízející svým návštěvníkům bohatou kosmopolitní kulturu, unikátní moderní architekturu či romantické procházky kolem jezera Michigan. Jednou z nejatraktivnějších lokalit je také Florida, kde můžete spojit studium angličtiny s relaxací u moře. Pokud zvolíte pacifické pobřeží USA, čeká Vás mimo jiné kosmopolitní město San Francisco, velkoměsto hazardu a oslnivých atrakcí Las Vegas či proslulé hollywoodské čtvrti a chodník slávy v Los Angeles. Spojené státy americké mají co nabídnou také vyznavačům a milovníkům přírodních divů. Právě zde totiž můžete najít snad největší koncentraci odlišných přírodních útvarů na území jednoho státu. Americký západ to jsou především národní parky, vulkány a ledovce, ale také pouště či krajina rudých skal Utahu a Arizony.

Chicago je skutečným rájem studentů. Díky všudypřítomnému studentskému živlu zde neustále probíhají nejrůznější kulturní akce, například open air festivaly v Grand Parku. Za pozornost určitě stojí, že všechna velká muzea mívají vždy jeden den v týdnu vstup zdarma. Doporučujeme zejména návštěvu planetária, akvária nebo muzea moderního umění. K procházkám nebo sportu vyzývá za pěkného počasí romantické pobřeží Michiganského jezera.

Fort Lauderdale, turisticky oblíbené město, leží na tzv. Zlatém pobřeží jižní Floridy. Po celý rok zde panuje nádherné slunečné počasí, a to i v zimním období. V blízkosti se nachází známé Miami či Orlando. Město je také oblíbenou destinací jachtařů a fanoušků plachetnic – spousta okružních vyhlídkových plaveb začíná právě zde. Jedná se o typické americké město vybudované na vodních kanálech.

Havajské ostrovy jsou souostroví 19 korálových a sopečných ostrovů v Tichém oceánu. Havajské ostrovy se skládají z osmi základních ostrovů stejně jako je pruhů, které se vlní na jejich vlajce. Havajské souostroví leží asi 3800 km na jihozápad od pobřeží Kalifornie a je nejvzdálenějším státem od hlavního města USA. V roce 1778 je objevil britský mořeplavec James Cook , který je nazval Sandwichovy ostrovy...

Filmová metropole Los Angeles je fenomén moderní doby a bezesporu jde o jedno z nejpopulárnějších měst na světě. Potkáte tu nejednu celebritu, snadno se dostanete na veřejné pláže, najdete tu úžasná muzea, restaurace, neuvěřitelná nákupní centra a mnohem více. Los Angeles nemá klasické centrum, ale je složeno zněkolika samostatných světoznámých čtvrtí – Hollywood, Santa Monica, Malibu, Beverly Hills nebo Westwood.

New York, město mrakodrapů a žlutých taxíků, je nejvýznamnějším a nejlidnatějším městem USA. Leží na východním pobřeží země, při ústí řeky Hudson do Atlantského oceánu. Město se skládá z pěti obvodů: Brooklyn, Bronx, Manhattan, Queens a Staten Island. Pohled na siluety Manhattanu, ať už z vyhlídkové lodi, nejvyššího patra Empire State Building nebo z okénka letadla, se každému navždy vryje do paměti.

San Diego je překrásné město ležící na pobřeží Tichého oceánu, v blízkosti pohoří Laguna. San Diego je po Los Angeles druhým největším městem Kalifornie a přitahuje návštěvníky z celého světa především atraktivní kombinací amerického stylu života s naprosto odlišnou kulturou Mexika, které s městem bezprostředně sousedí. Každý návštěvník San Diega může navštívit nejbližší mexické město, Tijuanu...

San Francisco se řadí mezi nejelegantnější města USA a je považováno za jedno z nejkrásnějších měst naší planety. Leží na pahorcích kolem nádherné zátoky Tichého oceánu a díky jeho poloze ulice směřují prudce vzhůru do kopce. Převýšení zdolávají typické tramvaje tažené podzemním systémem lan. San Franciscem se mísí různé architektonické styly, která dávají městu výjimečný vzhled a atmosféru.

Santa Monica je přímořské město v západní část Los Angeles. Díky příjemnému klimatu je již mnoho let populárním letoviskem a turistickou destinací. Nejznámější atrakcí je molo Santa Monica Pier, na kterém se nachází i taneční sál, svého času největší ve Spojených státech. Město se pyšní pět kilometrů dlouhou pláží podél Tichého oceánu. Návštěvníci se mohou těšit i na 310 slunečných dnů ročně. 

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Valentýnská sleva 350 EUR 299 EUR
Liverpool sleva 10 %
ILSC Austrálie 440 AUD 310 AUD
VÍCE SPECIÁLNÍCH NABÍDEK ZDE

 

 

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!