Facebook Instagram 542 424 242

Irsko

Ne nadarmo se říká Irsku „Zelený ostrov“. Chcete poznat přírodní krásy tohoto „smaragdového ostrova“ a seznámit se s irskou pohostiností zblízka? Nechcete cestovat za studium daleko a nechcete ztrácet čas s vyřizováním víz? Vycestujte na jazykový pobyt do Irska. Kromě zdokonalení jazyka budete mít možnost spatřit nádherné přírodní scenérie na západním pobřeží, navštívit historické památky v Dublinu nebo Corku.
Irové jsou velmi přátelští lidé. Běžně se zde setkáte s tzv. „pub culture“ (hospodská kultura). V praxi to znamená, že Irové se nejraději baví v hospodách.
Úředním jazykem v Irsku je angličtina, ale můžete se také setkat s irštinou, která je druhým úředním jazykem a nápisy se objevují v obou jazycích. Převdládá vždy angličtina a tak se nemusíte bát, že byste se v Irsku nedomluvili.

Zájemci o studium angličtiny si mohou v Irsku vybírat z široké nabídky kvalitních jazykových škol, které najdete především v Dublinu, Corku a Galway. Kromě intenzivního zdokonalení jazyka v přátelském prostředí vám Irsko nabízí také svou bohatou a zajímavou historii, úchvatné přírodní scenérie a navíc také nespočet kulturních zážitků v irských metropolích.

Stejně jako ve Velké Británii je v Irsku jiné elekrické napětí a používají se zde odlišné zásuvky a zástrčky než v kontinentální Evropě, a proto je potřeba vybavit se adaptérem.

Mezinárodní letiště mají Dublin, Shannon (24 km od Limericku) a Cork. Vnitrostátní i mezinárodní spojení zajišťují Ryanair (největší evropská nízkonákladová letecká společnost), Aer Lingus a Aer Arann.

Dublin (irsky Baile Átha Cliath = město u říčního brodu) leží na východním pobřeží Irska. Hlavní a největší město Irska čítá cca 1,2 mil. Obyvatel. Historie Dublinu sahá více než tisíc let zpátky. Původně byl malou vikingskou osadou, která se postupem času rozrostla v prosperující, multikulturní moderní město. Řekne-li se Dublin, nejspíš se vám vybaví jména jako Guinness, U2, Oscar Wilde, James Joyce nebo jiná z řady irských ikon a osobností. ...

Třetí největší irské město – Galway, je zároveň centrem západníčásti země. Žije zde na 70 000 obyvatel, ke kterým se v průběhu roku přidává dalších 15 000 studentů z místních dvou univerzit. Město je proslulé svým kulturním dědictvím a přírodními krásami a také proto je nazýváno „Benátky Západu“. Městem protéká řeka Corrib, která se vlévá do Atlantského oceánu. Tuto přednost využil nejvíce Kryštof Kolumbus, který zde pobýval jako častý návštěvník se svou flotilou...

Výuka v rodině lektora patří ke stále populárnějším formám studia. Tento program organizuje naše partnerská škola International Language Homestay (ILH), která sídlí v anglickém Margate. Student nedochází na individuální lekce cizího jazyka do školy, ale učí se přímo v domě lektora. Díky nepřetržitému kontaktu s rodilým mluvčím tak dosáhnete maximálního pokroku v jazyce. 

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

ESE Malta SLEVA 2 000 KČ
Liverpool 3+1 týden zdarma

 

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!