Facebook Instagram 542 424 242

Dublin

Dublin (irsky Baile Átha Cliath), hlavní a největší město Irska, čítá cca 1,2 mil. obyvatel. Jeho historie sahá více než tisíc let zpátky. Původně byl malou vikingskou osadou, která se postupem času rozrostla v prosperující a moderní město. Řekne-li se Dublin, nejspíš se vám vybaví jména jako Guinness, U2, Oscar Wilde, James Joyce a další. Každé z nich je jedinečné stejně jako místní přátelští lidé, které by bylo škoda nepotkat. Nesmrtelná přitažlivost Dublinu spočívá v pulzující atmosféře tohoto města. Je odlišné od všech ostatních, něčím nepopsatelným, co láká návštěvníky z různých koutů světa. Má veškeré výhody hlavního města, zároveň si však uchovává kouzlo a přívětivost obyčejného města. Je prosperujícím průmyslovým střediskem, ale i kulturním centrem poskytujícím mnoho příležitostí k dobré zábavě všem věkovým skupinám. Po celá léta hostí nejrůznější kulturní programy s vynikajícími festivaly. Centrem města protéká řeka Liffey, která město dělí na 2 části. Jeho poloha na břehu Irského moře a na úpatí rozeklaných Dublinských hor je okouzlující. Zelenající se okrajové části města nabízí klidné prostředí jako kontrast spěchu a chvatu ve středu města.

Bray, dříve samostatná obec, je dnes předměstím Dublinu 19 km jižně od jeho centra. Je rušným centrem, zároveň však typickým přímořským městem s 32 000 obyvateli. Bray je považováno za bránu do oblasti Wicklow, která je nazývána též „zahrada Irska“. Do centra Dublinu se vlakem (tzv. DART) dostanete za 35 minut. Při pobytu v Bray máte jedinečnou možnost užít si přírodních krás, ale přitom být stále v dosahu „civilizace“. I tady však najdete mnoho obchodů, restaurací a hospůdek, je místem konání řady kulturních a společenských akcí; nechybí ani sportovní areály. Bray je známé promenádou a pro své přirozené krásy se stalo již na počátku 19. století vyhledávanou prázdninovou destinací.

Emerald Cultural Institute byl založen v roce 1985. Je členem těchto asociací - MEI RELSA, FIYTO, ALTO, EAIE, Dublin Chamber of Comerse, DublinTourism, Irish Managment Institute a držitelem certifikátu ISO9002. Prostředí školy je přátelské a velmi osobní; jejím zájmem je vytvořit atmosféru navozující pocit pohodlí, možného úspěchu a především důležitost každého studenta. Důraz je také kladen na kvalitu a tradici...

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Valentýnská sleva 350 EUR 299 EUR
Liverpool sleva 10 %
ILSC Austrálie 440 AUD 310 AUD
VÍCE SPECIÁLNÍCH NABÍDEK ZDE

 

 

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!