Facebook Instagram 542 424 242

Nový Zéland

Nový Zéland - země sopek a gejzírů. Kouzelná krajina ledovců, hor, lesů a jezer, nekonečně dlouhé pláže a zelené pastviny dokládají název „Boží země“. Nový Zéland tvoří dva hlavní ostrovy – Severní a Jižní – a několik menších (Stewart, Chathamské ostrovy, Cookovy ostrovy). Na mapě bychom Nový Zéland hledali přesně naproti Velké Británii. Čtyři z pěti Novozélanďanů jsou evropského původu, zejména původní Britové, a angličtina je nejrozšířenějším jazykem. I novozélandské zvyky a struktura společnosti jsou odvozené od těch britských.

Příjemné podnebí a nádherná příroda přímo vybízejí ke sportovním aktivitám. Novozélanďané milují všechny sporty, od pěší turistiky přes horolezectví, kanoistiku, jachting, rugby a kriket až po adrenalinové sporty – bungee-jumping, jetboating nebo paraglading.

Rozhodnete-li se pro studium na Novém Zélandu, můžete volit mezi městy Auckland, Wellington, Queenstown nebo Napier. A pokud se nemůžete rozhodnout, tak můžete využít tzv. Combo Course. V ramci Combo Course je totiž možné studovat postupně na několika mistech Noveho Zelandu – v Aucklandu (Worldwide School of English), Queenstownu (Language School New Zealand) a Napieru (New Horizon College of English).

Auckland je město jachet a plachetnic; město s největším počtem plachetnic na světě v poměru k celkovému počtu obyvatel. Že je toto tvrzení pravdivé, se nejlépe přesvědčíte při letních výletech, kdy oceán doslova rozkvete pestrobarevnými plachtami supermoderních jachet i letitých jachtiček...

Napier, přístavní město na Severním ostrově v Jestřábí zátoce (Hawke Bay), by se mohlo klidně jmenovat Sluneční město. Počet dnů plných slunce a teplého počasí je bezkonkurenčně nejvyšší na celém Novém Zélandu. Celé provincii Hawke’s Bay říkají Novozélanďané „ovocná slupka Nového Zélandu“, protože díky teplému počasí tu dozrává nejvíce ovoce z celé země, především kvalitní hroznové víno, ale i kiwi, broskve, nektarinky, třešně, jablka a další...

Queenstown – jedno z nejkrásnějších měst na světě. Rozprostírá se na březích kouzelného jezera Lake Wakatipu. Je jednou z nejnavštěvovanějších lokalit Jižního ostrova, a to především díky okolním nádherným horám a jezerům, prvotřídním lyžařským svahům, turisté ho vyhledávají také pro jeho přátelskou atmosféru, která tu panuje po celý rok. V zimě je město rájem snowboardistů a lyžařů, v létě pak turistů a horolezců.

Wellington je hlavní město Nového Zélandu s velmi rušným kosmpolitním charakterem. Město bývá označováno za kulturní a umělecké centrum země. Ve stejnojmenném regionu, v nejjižnějším cípu Severního ostrova, žije asi 440 tisíc obyvatel; asi 200 tisíc přímo ve Wellingtonu. Město je tedy podstatně menší než Auckland, který byl hlavním městem do roku 1865...

Výuka v rodině lektora patří ke stále populárnějším formám studia. Tento program organizuje naše partnerská škola International Language Homestay (ILH), která sídlí v anglickém Margate. Student nedochází na individuální lekce cizího jazyka do školy, ale učí se přímo v domě lektora. Díky nepřetržitému kontaktu s rodilým mluvčím tak dosáhnete maximálního pokroku v jazyce. 

začátečníkvýuka v rodině lektora

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Melbourne od 200 AUD/ týden
Liverpool SLEVA 15%
Broadstairs TRANSFER ZDARMA

 

katalogy

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!