Facebook Instagram 542 424 242

USA

Mnozí lidé odlétají za oceán s pocitem, že o USA – oficiální název Spojené státy americké - již něco vědí. Navzdory očekáváním se zdají být dálnice delší, příroda rozmanitější a mrakodrapy vyšší. Amerika je zemí s pestrou škálou životních stylů, je také zemí šokujících pravidel a protikladů. Až ve chvíli, kdy USA osobně navštívíte, pochopíte, jak propastné rozdíly panují mezi jednotlivými oblastmi a státy.
Míst v USA, která stojí za to navštívit, je mnoho. Doporučit můžeme určitě Boston – sídlo Harvardské university a tradiční centrum vzdělanosti, New York – ikonu amerického východu, hlavní město Spojených států – Washington D.C. s Bílým domem, Kapitolem, památníkem prezidenta Washingtona, památníkem prezidenta Lincolna a dalšími památkami. Za zmínku stojí i třetí nejlidnatější město USA – Chicago, nabízející svým návštěvníkům bohatou kosmopolitní kulturu, unikátní moderní architekturu či romantické procházky kolem jezera Michigan. Jednou z nejatraktivnějších lokalit je také Florida, kde můžete spojit studium angličtiny s relaxací u moře. Pokud zvolíte pacifické pobřeží USA, čeká Vás mimo jiné kosmopolitní město San Francisco, velkoměsto hazardu a oslnivých atrakcí Las Vegas či proslulé hollywoodské čtvrti a chodník slávy v Los Angeles. Spojené státy americké mají co nabídnou také vyznavačům a milovníkům přírodních divů. Právě zde totiž můžete najít snad největší koncentraci odlišných přírodních útvarů na území jednoho státu. Americký západ to jsou především národní parky, vulkány a ledovce, ale také pouště či krajina rudých skal Utahu a Arizony.

Fort Lauderdale je na americké poměry spíše menší, klidnější město,po všech stránkách vybavené pro turistický ruch. Leží na jihovýchodním pobřeží Floridy. Miami je odtud vzdálené pouhých 20 mil severně. Fort Lauderdale leží na síti vodních kanálů, a proto bývá nazýváno „americkými Benátkami“. Po celý rok zde panuje nádherné slunečné počasí, a to i v zimním období. Hlavní třída Las Olas Boulevard se pyšní elegantní architekturou, luxusními obchůdky a galeriemi...

Havajské ostrovy jsou souostroví 19 korálových a sopečných ostrovů v Tichém oceánu. Havajské ostrovy se skládají z osmi základních ostrovů stejně jako je pruhů, které se vlní na jejich vlajce. Havajské souostroví leží asi 3800 km na jihozápad od pobřeží Kalifornie a je nejvzdálenějším státem od hlavního města USA. V roce 1778 je objevil britský mořeplavec James Cook , který je nazval Sandwichovy ostrovy...

Filmová metropole Los Angeles je fenomén moderní doby a beze sporu jde o jedno z nejpopulárnějších měst na světě. Potkáte tu nejednu celebritu, snadno se dostanete na veřejné pláže, najdete tu úžasná muzea, restaurace, neuvěřitelná nákupní centra a mnohem více. Los Angeles nemá klasické centrum, ale je složeno z několika samostatných světoznámých čtvrtí – Hollywood, Santa Monica, Malibu, Beverly Hills nebo například Westwood, kde sídlí naše partnerská škola.

New York, město mrakodrapů a žlutých taxíků, je nejvýznamnějším a nejlidnatějším městem USA. Leží na východním pobřeží země, při ústí řeky Hudson do Atlantského oceánu. Město se skládá z pěti obvodů: Brooklyn, Bronx, Manhattan, Queens a Staten Island. Pohled na siluety Manhattanu, ať už z vyhlídkové lodi, nejvyššího patra Empire State Building nebo z okénka letadla, se každému navždy vryje do paměti.

Výuka v rodině lektora patří ke stále populárnějším formám studia. Tento program organizuje naše partnerská škola International Language Homestay (ILH), která sídlí v anglickém Margate. Student nedochází na individuální lekce cizího jazyka do školy, ale učí se přímo v domě lektora. Díky nepřetržitému kontaktu s rodilým mluvčím tak dosáhnete maximálního pokroku v jazyce.

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Valentýnská sleva 350 EUR 299 EUR
Liverpool sleva 10 %
ILSC Austrálie 440 AUD 310 AUD
VÍCE SPECIÁLNÍCH NABÍDEK ZDE

 

 

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!