Facebook Instagram 542 424 242

Velká Británie

Velké Británie je jednoznačně zemí, kam se za studiem jazyků cestuje nejvíce. Britská angličtina je pro mnohé studenty stále tou "jedinou pravou". Studium angličtiny ve Velké Británii umožňuje nejen efektivní zdokonalení znalostí jazyka, ale také poznání kultury a životního stylu Britů zblízka. Největším turistickým lákadlem zůstává Londýn, hlavní město Británie a sídlo královny i parlamentu. Kromě památek jako je Big Ben, Westminster Abbey nebo Buckinghamský palác, symbolů anglických tradic a zásad, můžete navštívit provokující výstavy, originální divadelní představení či si poslechnout koncerty všech žánrů.

Zájemci o studium angličtiny si mohou vybírat ze široké škály kvalitních jazykových škol, které nabízí jak kurzy obecné angličtiny, tak kurzy se specializací. Jazykové školy najdete ve všech větších britských městech jako jsou např. Londýn, Brighton, Oxford, Cambridge, Chester, Cardiff, Edinburgh, ale také v menších většinou přímořských letoviscích jako jsou Bournemouth, Eastbourne apod.

Rozhodnete-li se pro studium angličtiny ve Velké Británii, bude pro vás jistě výhodou, že cesta do Velké Británie není tak časově a finančně náročná jako např. cesta za studiem jazyků do zámoří. Můžete si vybrat mezi leteckou dopravou a luxusní autobusovou linkou RegioJet do Londýna. Občané ČR a SR navíc nepotřebují pro vstup do Velké Británie vízum.

Bournemouth je kosmopolitní město s bohatou surfařskou tradicí. Toto univerzitní město navštěvuje především v létě spousta turistů, které lákají písečné pláže, možnost různých sportovní aktivit, široká škála kulturního vyžití a atrakcí, jako například typický Bournemouth Eye, který vám umožní shlédnout krásy tohoto jihoanglického letoviska z ptačí perspektivy, a to i v noci...

Tzv. „Londýn u moře“, jak se Brightonu často přezdívá, patří mezi nejkosmopolitnější města Velké Británie. Původně byl malou rybářskou vesničkou, ale během 19. století se z něj stalo oblíbené přímořské letovisko lákající návštěvníky z celého světa. Nabízí bohaté možnosti společenského, kulturního i sportovního vyžití. Brighton leží na jižním pobřeží Velké Británie a má výborné spojení s Londýnem.

Cambridge je světoznámé univerzitní město, které se nachází severovýchodně od Londýna. Historické budovy kolejí univerzit spolu se spoustou  zeleně dodávají městu unikátní atmosféru. Městem protéká řeka Cam, kterou můžete poznat také díky jedné z  mnoha turistických atrakcí - projížďce na loďkách. V Cambridge najdete spoustu kaváren, knihkupectví a obchodů a kdyby vám výběr nestačil, stačí sednout na autobus a navštívit Londýn, se kterým má město velmi časté a dobré spojení.

Cheltenham je elegantní vritské lázeŇské město, kde žije asi 120 tisíc obyvatel. Lež ív samotném srdci krásné ppřírodní oblasti CotdWolds a je také známé svou architekturou z období regentství (19. století). Na rozdíl od jiných, popupárnějších oblastí jako Londýn, Oxford nebo Brighton naleznete v Cheltenhamu minimum zahraničních turistů a studentů a můžete tak zakusit nefalšovanou anglickou atmosféru.

Chester je jedním z nejzachovalejších historických měst Anglie. Jeho historie sahá do doby před 2 000 lety, kdy zde stál první římský tábor Castra Devana na obranu hranice Římské říše. Dodnes zde můžete spatřit zbytky římských hradeb a antického divadla. Chester je známý také svou 3,5 km dlouhou středověkou hradbou z červeného pískovce, která patří mezi nejzachovalejší městská opevnění ve Velké Británii...

Edinburgh je známým univerzitním městem ležícím na severu Velké Británii. Nachází se ve Skotsku, jehož je také hlavním městem. Leží na východě země, na pobřeží Severního moře, u zálivu Firth of Forth. Edinburgh je, spolu s Glasgow, administrativním a kulturním centrem Skotska. Zasedá zde Skotský parlament a mimo jiné se zde také každoročně koná tradiční Edinburgh festival (zahrnující celou řadu uměleckých a kulturních akcí) nebo mezinárodní filmový festival. Město každoročně navštíví na 13 miliónů turistů...

Londýn, největší město Velké Británie a nejnavštěvovanější město Evropy, přitahuje ročně tisíce zahraničních studentů. Londýn můžete navštívit stokrát a pokaždé budete překvapeni, vždy objevíte něco nového. Svůj volný čas můžete strávit prohlídkou historických skvostů, muzeí a galerií, navštěvou kulturních představení, bloumaním po nesčetných obchůdcích nebo nákupy ve značkových obchodních domech na Oxford Street a Bond Street, procházkami v rozlehlých parcích a typických anglických zahradách...

Univerzitní město Oxford, ležící asi 80 km severozápadně od Londýna již po staletí zaujímá svou krásnou architekturou, zahradami a nádvořími. Nachází se zde nejstaší univerzita ve Velké Británii. Přibližně 40 000 studentů a 37 jedinečných univerzitních budov dává Oxfordu nezapomenutelnou a ojedinělou atmosféru, která láká každoročně nespočet nových studentů a turistů...

Portsmouth, známý pro svou 800ty-letou námořní historii, je jedním z nejzajímavějších měst jihoanglického pobřeží. Hlavní atrakcí jsou jeho doky s mnoha historickými loděmi – první železná válečná loď nebo vlajková loď admirála Nelsona. Kromě toho nabízí Portsmouth nesčetné příležitosti k zábavě, kulturnímu a sportovnímu vyžití.

Výuka v rodině lektora patří ke stále populárnějším formám studia. Tento program organizuje naše partnerská organizace International Language Homestay (ILH), která sídlí v anglickém Margate. Student nedochází na individuální lekce cizího jazyka do školy, ale učí se přímo v domě lektora. Díky nepřetržitému kontaktu s rodilým mluvčím tak dosáhnete maximálního pokroku v jazyce. 

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

ESE Malta SLEVA 2 000 KČ
Liverpool 3+1 týden zdarma

 

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!