Facebook Instagram 542 424 242

Německo

Německo je jednou ze světových velmocí, která nabízí svým návštěvníkům pestrou paletu přírodních, historických i kulturních zajímavostí. Najdete zde téměř vše – od alpských velehor až po písečné pláže Baltského či Severního moře, od malinkých vesniček ukrytých uprostřed vysokohorských strání až po rušná a ohromující velkoměsta. Německo se skládá z několika oblastí s odlišnými tradicemi, zvyky a vlastními specifiky. Názor, že Němci jsou chladní a nepřístupní, je zcela neoprávněný, v každé oblasti najdete velice přátelské obyvatele. Cesta do Německa se stává cestou do mnoha světů.

Augsburg leží nedaleko Mnichova. Žije zde na čtvrt milionu obyvatel, město je tak třetí největší v Bavorsku. Kdo navštíví Augsburg, je většinou překvapen jeho uměleckým bohatstvím, pocházejícím z bohaté historie města, které bylo důležitou obchodní křižovatkou. 2000 let starý Augsburg je zároveň univerzitním městem a tudíž místem vyhledávaným mladými lidmi. 

individuální pobyt

Hlavní město Německa je jedno z nejdynamičtějších a nejvíce stimulujících měst v Evropě. Typickým symbolem této metropole s jedinečnou atmosférou je Brandenburská brána ležící přímo v centru města hned vedle jedné z nejznámějších ulic Unter den Linden. Zrenovovaný, moderně vybavený areál školy leží v sousední bohémské berlínské čtvrti „Prenzlauer Berg“ plné barů, klubů, módních obchodů, divadel a galerií.  

Höchst, malé a příjemné město s 10 000 obyvateli, leží jihozápadně od Frankfurtu. Nachází v severní části pohoří Odenwald a patří mezi nejpopulárnější rekreační oblasti tohoto regionu. Přímo v centru města najdete budovu bývalého kláštera, která byla rekonstruována do podoby velice atraktivní studentské rezidence. 

Kolín nad Rýnem se rozkládá na levém břehu řeky Rýn a patří k nejstarším městům Německa. Původně bylo založeno Římany a stalo se sídlem římské říše a císařskou rezidencí. Dnes patří Kolín k největším kulturním centrům Německa. Jeho historické části vévodí budova katedrály a množství staveb starých stovky let...

Mnichov je třetím největším městem v Německu a zároveň hlavním městem Bavorska. Leží v podhůří Alp a protéká jim řeka Isar. Zcela právem je považováno za jedno z nejkrásnějších měst Evropy. Díky své bohaté historii nabízí jedinečnou architekturu, společně s jedinečnými muzei a obrazárnami...

Norimberk je půlmilionovou metropolí a druhým největším městem spolkové země Bavorsko. Historické město zdobí více než osmdesát věží. K návštěvě se nabízí Germánské muzeum, veletrh hraček, hrad Kaiserburg nebo rodný dům německého malíře Albrechta Dürera. Norimberk je také proslulý krásnými vánočními trhy, na které ročně zavítají milióny návštěvníků.

Je známé lázeňské město, kam ročně zavítají tisíce návštěvníků a také milovníků hazardu. Právě pro velice známá kasina přezdívají hlavnímu městu Hessenska „německé Monte Carlo.“ Starobylá zákoutí, kolonády a poloha přímo v proslulém Rýnském údolí plnéms tředověkých hradů a pamětihodností tvoří z Wiesbadenu místo, kde se žádný student němčiny nebude nikdy nudit. 

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

ESE Malta SLEVA 2 000 KČ
Liverpool 3+1 týden zdarma

 

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!