Facebook Instagram 542 424 242
Edinburgh s Amsterdamem angličtina Velká Británie
poznávací zájezd věk: od 12 let
nástupní termíny: září - červen

Při pobytu v Edinburghu můžete navštívit:

Amsterdam, Melrose Abbey, Abbotsford House, Rosslyn Chapel, Glasgow Cathedral, Provand's Lordship, Willow Tea Room, Glasgow School of Art, St Andrews, Stirling Castle, jezero Loch Ness, Fort William, nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis, údolí Glencoe, Alnwick Castle

Proč do Edinburghu přes Amsterdam?

 • setkání se skotskou historií, přírodou a jazykem
 • srovnání skotské a anglické kultury
 • přejezd trajektem z Amsterdamu s noclehem v kajutách, prohlídka Amsterdamu
Cena od: 7 550 CZK

Video účastníka zájezdu do Skotska 2017 (Kuba Watzek)

Program je možné uzpůsobit požadavkům skupiny.

Program

Ukázkový program 9denního zájezdu do Amsterdamu a Edinburghu s okolím:

1. den: Odjezd z ČR/SR z místa dle vašeho výběru.

2. den: Příjezd do Amsterdamu, pěší prohlídka města – Oude Kerk, Nieuw Markt, kolem kanálu Singel, Begijnhof, Westerkerk, třída Damrak, staré centrum - náměstí Dam s Královským palácem. Odpoledne přesun k trajektu, večerní přejezd trajektem do Newcastlu.

3. den: Ráno příjezd do Newcastlu, přejezd do Skotska, návštěva Melrose Abbey nebo prohlídka Abbotsford House , domu známého skotského spisovatele sira Waltera Scotta, příp. přejezd do Roslinu, prohlídka Rosslyn Chapel. Ve večerních hodinách příjezd do Edinburghu, setkání s hostitelskými rodinami, večeře.

4. den: Snídaně v rodinách. Dopoledne výlet do Glasgow - Glasgow Cathedral, Provand's Lordship, Willow Tea Room, Glasgow School of Art, dle zájmu návštěva některého z četných muzeí a galerií, dle času osobní volno a nákupy v centru. Odpoledne zastávka na Falkirk Wheel, ojedinělý technický vynález – rotační výtah pro lodě, možná projížďka lodí. Návrat do rodin, večeře.

5. den: Snídaně v rodinách, dopoledne výlet do St Andrews – prohlídka nejstaršího univerzitního města s katedrálou a hradem z 12. století. Odpoledne výstup k Wallace Monumentu s rozhlednou s výhledem na historické město, přejezd do Stirlingu, návštěva Stirling Castle, kde trávila své dětství skotská královna Marie. Návrat do rodin, večeře.

6. den: Snídaně v rodině, celodenní výlet do skotských Highlands – cesta do Fort Augustus k jezeru Loch Ness, vyjížďka lodí po jezeře, cestou zpět průjezd  městečkem Fort William s výhledem na nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis, poté průjezd plačícím údolím Glencoe. Návrat do hostitelských rodin, večeře.

7. den: Snídaně v rodinách, celodenní prohlídka Edinburghu – procházka historickým jádrem města, návštěva Edinburgh Castle – historického hradu z 11. st., sídla skotských králů, prohlídka korunovačních klenotů a Stone of Destiny. Procházka po Královské míli – výstup na Camera Obscura, procházka ke královskému sídlu Marie Stuartovny Palace of Holyrood. Návrat do rodin, večeře.

8. den: Snídaně, dopoledne návštěva Alnwick Castle, hradu, kde se natáčel Harry Potter, a zahrad, které vytvořil známý zahradní architekt Capability Brown. Odjezd do Newcastlu, plavba trajektem do Amsterdamu.

9. den:  Návrat do ČR/SR.

Alternativní nabídka:

 • Falkirk Wheel – originální rotační lodní výtah mezi Forth & Clyde a Union Canal, možnost projížďky lodičkou, návštěva největšího města Skotska Glasgow

 • Abbotsford House – dům známého skotského spisovatele Sira Waltera Scotta, Botanické zahrady v Edinburghu a opatství Melrose Abbey

Organizace zájezdu

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hostitelských rodinách v Edinburghu s plnou penzí.

Během plavby trajektem z Amsterdamu a zpět je nocleh zajištěn ve 4lůžkových kajutách s vlastní koupelou. Během plavby není zajištěna strava, studenti by měli mít své jídlo nebo si mohou zakoupit občerstvení v restauracích a kavárnách na lodi. Edinburgh - hostitelské rodiny doprovází studenty na meeting pointy, kde je vyzvedává zájezdový autobus a odváží na výuku. Stejným způsobem se studenti vracejí zpět do rodin. 

 

Více v obecných informacích a informacích o pedagogickém doprovodu a průvodci.

Cena pobytu

Edinburgh s Amsterdamem - ceny pro rok 2021 CZK EUR
hostitelská rodina
7 dní / 3 noci od *7 550 od *306
8 dní / 4 nocí od *9 020 od *362
9 dní / 5 nocí od *10 490 od *418

*Uvedená cena nezahrnuje trajekt Amsterdam-Newcastle-Amsterdam - tato cena může být rozdílná dle konkrétního datumu odjezdu (orientačně 2200-3900 Kč/osoba)

Cena zahrnuje:

 • ubytování v pečlivě vybraných hostitelských rodinách
 • plnou penzi v hostitelských rodinách (snídaně, oběd v balíčku, večeře), snídani v mládežnickém hotelu
 • dopravu luxusním zahraničním autobusem (DVD, WC, klimatizace), autobus doprovází skupinu během celého pobytu; autobusová doprava je zajištěna externím dopravcem, za příplatek možná rezervace žlutého autobusu RegioJet Fun&Relax
 • výlety dle programu
 • pojištění účastníků hromadného zájezdu
 • pojištění na storno
 • pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • průvodce, který doprovází skupinu a je k dispozici 24 hodin denně na mobilním telefonu
 • služby a asistence místního organizátora (při ubytování v hostitelských rodinách)
 • informační materiály

Cena nezahrnuje:

 • trajekt Amsterdam-Newcastle-Amsterdam (*celková cena je orientační, bude se měnit v závislosti na ceně konktrétních trajektů)
 • příplatek za rezervaci žlutého autobusu RegioJet Fun&Relax
 • vstupné do navštívených objektů 20 - 50 GBP (objekty se vstupy jsou zvýrazněny)
 • kapesné - doporučujeme 30 - 40 GBP

Před odjezdem každý student obdrží:

 • podrobné informace o pojištění účastníků
 • informace pro rodiče
 • program zájezdu

Během pobytu každý student obdrží:

 • pracovní sešit
 • telefonní kontakt na průvodce

Na vyžádání vám rádi zpracujeme přesnější cenovou nabídku včetně dopravy, pojištění a dalších doplňkových služeb. Kontaktujte nás na skolnizajezdy@studentagency.cz nebo na bezplatné lince 542 424 242.

TIP - ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!