Edinburgh s Amsterdamem bez výuky Velká Británie
poznávací zájezd věk: od 12 let
nástupní termíny: září - červen

Při pobytu v Edinburghu můžete navštívit:

Amsterdam, Melrose Abbey, Abbotsford House, Rosslyn Chapel, Glasgow Cathedral, Provand's Lordship, Willow Tea Room, Glasgow School of Art, St Andrews, Stirling Castle, jezero Loch Ness, Fort William, nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis, údolí Glencoe, Alnwick Castle

Proč do Edinburghu přes Amsterdam?

 • setkání se skotskou historií, přírodou a jazykem
 • srovnání skotské a anglické kultury
 • přejezd trajektem z Amsterdamu s noclehem v kajutách, prohlídka Amsterdamu
Cena od: 16 090 CZK

Video účastníka zájezdu do Skotska 2017 (Kuba Watzek)

Program je možné uzpůsobit požadavkům skupiny.

Program

Ukázkový program 8denního zájezdu do Amsterdamu a Edinburghu s okolím:

1. den: Ve večerních hodinách odjezd z České/Slovenské republiky z vámi určeného místa.

2. den: Příjezd do Amsterdamu, pěší prohlídka města – Oude Kerk, Nieuw Markt, kolem kanálu Singel, Begijnhof, Westerkerk, třída Damrak, staré centrum - náměstí Dam s Královským palácem. Odpoledne přesun k trajektu, večerní přejezd trajektem do Newcastlu.

3. den: Ráno příjezd do Newcastlu, přejezd do Skotska, návštěva Melrose Abbey, prohlídka Abbotsford House, domu známého skotského spisovatele sira Waltera Scotta, příp. přejezd do Roslinu, prohlídka Rosslyn Chapel. Ve večerních hodinách příjezd do Edinburghu, setkání s hostitelskými rodinami, večeře v rodině.

4. den: Snídaně v rodině, dopoledne výlet do St. Andrews – prohlídka nejstaršího univerzitního města s katedrálou a hradem z 12. století. Odpoledne přejezd do Stirlingu, návštěva Stirling Castle, kde trávila své dětství skotská královna Marie. Dle času prohlídka města, možnost volna, nákupy. Návrat do Edinburghu, večeře v rodině.

5. den: Snídaně v rodině, celodenní výlet do skotských Highlands – cesta do Fort Augustus k jezeru Loch Ness, plavba vyhlídkovou lodí po jezeře, cestou zpět průjezd městečkem Fort William s výhledem na nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis, poté průjezd plačícím údolím Glencoe. Návrat do Edinburghu, večeře v rodině.

6. den: Snídaně v rodině, celodenní prohlídka Edinburghu – procházka historickým centrem města, návštěva Edinburgh Castle, historického hradu z 11. st., sídla skotských králů, prohlídka korunovačních klenotů a Stone of Destiny. Procházka po Královské míli – návštěva muzea iluzí Camera Obscura, procházka ke královskému sídlu Marie Stuartovny Palace of Holyrood. Návrat do hostitelských rodin, večeře v rodině.

7. den: Snídaně v rodině, dopoledne návštěva Alnwick Castle, hradu, kde se natáčel Harry Potter, a zahrad, které vytvořil známý zahradní architekt Capability Brown. Odjezd do Newcastlu, plavba trajektem do Amsterdamu.

8. den:  Během dne příjezd do České/Slovenské republiky na určené místo.

Alternativní nabídka:

 • Falkirk Wheel – originální rotační lodní výtah mezi Forth & Clyde a Union Canal, možnost projížďky lodičkou, návštěva největšího města Skotska Glasgow


Organizace zájezdu

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hostitelských rodinách v Edinburghu s plnou penzí.

Seznam s adresami a telefonními kontakty na hostitelské rodiny zašleme kontaktnímu pedagogovi emailem v týdnu před odjezdem.

Během plavby trajektem z Amsterdamu a zpět je nocleh zajištěn ve 4lůžkových kajutách s vlastní koupelou. Během plavby není zajištěna strava, studenti by měli mít své jídlo nebo si mohou zakoupit občerstvení v restauracích a kavárnách na lodi. Edinburgh - hostitelské rodiny doprovází studenty na meeting pointy, kde je vyzvedává zájezdový autobus a odváží na výuku. Stejným způsobem se studenti vracejí zpět do rodin. 

 

Více v obecných informacích a informacích o pedagogickém doprovodu a průvodci.

Cena pobytu

Edinburgh s Amsterdamem - ceny pro rok 2024 CZK EUR
hostitelská rodina
8 dní / 4 nocí od 16 090 od 700
9 dní / 5 nocí od 18 090 od 790


Cena zahrnuje:

 • ubytování v pečlivě vybraných hostitelských rodinách
 • plnou penzi (snídaně a večeře, oběd ve formě balíčku)
 • dopravu luxusním zahraničním autobusem (DVD, WC, ABS, klimatizace) včetně Eurotunelu nebo trajektu (obě cesty stejně - rozhodnutí v kompetenci SA); autobus doprovází skupinu během celého pobytu; autobusová doprava je zajištěna externím dopravcem, za příplatek možná rezervace žlutého autobusu RegioJet Fun&Relax (Obrazovka na každém sedadle, WC, ABS, klimatizace, Wi-Fi, zásuvka pod každým sedadlem)
 • výlety dle programu
 • pojištění účastníků hromadného zájezdu
 • pojištění na storno
 • pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • průvodce, který doprovází skupinu a je k dispozici 24 hodin denně na mobilním telefonu
 • informační materiály

Cena nezahrnuje:

 • příplatek za kombinaci trajektu a Eurotunelu nebo za specifický požadavek způsobu přepravy
 • příplatek za rezervaci žlutého autobusu RegioJet Fun&Relax
 • vstupné do navštívených objektů – cena bude upřesněna během příprav zájezdu s dostatečným předstihem (objekty se vstupy jsou zvýrazněny)
 • kapesné - doporučujeme cca 100 GBP

Před odjezdem každý student obdrží:

 • informace pro rodiče
 • program zájezdu

Během pobytu každý student obdrží:

 • pracovní sešit + propisku
 • telefonní kontakt na průvodce

 

Na vyžádání vám rádi zpracujeme přesnější cenovou nabídku včetně dopravy, pojištění a dalších doplňkových služeb. Kontaktujte nás na skolnizajezdy@studentagency.cz nebo na bezplatné lince 542 424 242.

TIP - ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Exeter s výukou NOVINKA - od 14 590 Kč
Krakov a Osvětim cena na vyžádání
Malta – letecky  od 11 390 Kč