Facebook Instagram 542 424 242
Domů / Střední školy / Angličtina / Střední školy / Velká Británie - státní/soukromá střední škola
Velká Británie - státní/soukromá střední škola
angličtina Velká Británie
státní střední škola, soukromá střední škola školní rok, pololetí, čtvrtletí
věk: 11 - 18 let mírně pokročilý - velmi pokročilý
Uzávěrka přihlášek: min. 4 - 5 měsíců před plánovaným odletem
Nástupní termíny: leden, srpen / září 2022
Typ ubytování: hostitelská rodina
školní rezidence
Právě přijímáme přihlášky
 • vysoce kvalitní akademický program
 • možnost výběru místa pobytu a konkrétní školy
 • kvalitní příprava ke studiu na univerzitě

 Cena od: 140 254 CZK

Velká Británie - státní/soukromá střední škola

Velká Británie patří mezi nejvýznamnější kulturní centra Evropy a zároveň je považována za zemi s jedním z nejkvalitnějších vzdělávacích systémů vůbec. Studium na střední škole ve Velké Británii garantuje vysoce kvalitní vzdělání v rámci Evropy.

Umístění

Program bez možnosti výběru školy

Máte-li zájem o studium ve Velké Británii, přičemž netrváte na konkretním místě pobytu a akceptujete, že výběr školy provede naše partnerská organizace, je vám určen tento speciální typ programu pro studenty ve věku 16 - 18 let s atraktivní cenou. Studium probíhá na státní škole, ubytování je zajištěno v hostitelských rodinách pocházejících z menších komunit. S rodinou studenti zůstávají i o prázdninách a svátcích. Za příplatek si student může zvolit konkretní oblast (Anglie – jih, střed, sever, Skotsko).

Program s možnosti výběru školy

Akademický program je ideální pro studenty, kteří chtějí mít možnost vybrat si ke studiu kvalitní školu a místo svého pobytu. Velmi atraktivní jsou školy na jihu Anglie (Brighton, Portsmouth, Chichester). Při podání přihlášky si buď můžete zvolit školu, která splňuje vaše představy, nebo do přihlášky uvedete tři školy (dle vaší preference) a do jedné z nich budete umístěni. V případě zájmu o studium na soukromé internátní škole je potřeba podat přihlášku velmi brzy, nejlépe rok před plánovaným začátkem školy. O tyto školy je velký zájem i ze strany britských studentů, kteří na přijetí mnohdy čekají i několik let.

Vízové podmíny

V rámci Brexitu se změnily také podmínky pro vstup našich studentů na středoškolské pobyty v Británii. Při pobytu do 6 měsíců není nutné vyřizovat studijní vízum a lze cestovat pouze na pas společně s dokumenty o akceptování. Avšak při pobytu nad 26 týdnů je nutné vyřídit studenstké vízum, které se vyřizuje online z pohodlí domova. Pro více informací o vízech a podmínkách vstupu nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím nezávazné přihlášky.

 

Školský systém

Školský systém ve Velké Británii se od našeho značně liší. Studenti ve věku 11 - 18 let spadají do kategorie „secondary education“. V průběhu těchto let skládají několik zkoušek, které rozhodují o jejich dalším studiu. V 16 letech je to zkouška GCSE, v 18 letech pak závěrečná zkouška A-LEVEL, popř. IB. Britský vzdělávací systém umožňuje zahraničním studentům nastoupit pouze do tříd odpovídajících 1. nebo 3. ročníku naší střední školy. Studenti mají na výběr ze široké škály předmětů. Školní rok je rozdělen na tři trimestry – začíná v září a končí v průběhu první poloviny července. Kromě letních prázdnin mají studenti dohromady asi třítýdenní volno v průběhu Vánoc a Velikonoc a týden volna v polovině trimestru. V soukromých i některých státních školách může být vyžadováno nošení školní uniformy.

Programový poradce

Vysoce kvalifikovaní zaměstnanci partnerské organizace ve Velké Británii jsou zodpovědní za malý počet studentů, se kterými jsou ve stálém kontaktu. Spolu se školním poradcem dohlížejí na hladký průběh studia, správný výběr volitelných předmětů a spokojenost v rodině.

Na začátku pobytu programový poradce studenta navštíví, aby se seznámili a prošli spolu pravidla programu a rady pro prožití úspěšného roku.

Kritéria pro přijetí

Každá škola si určuje vlastní pravidla při posuzování přijetí studenta. Ve většině případů je to dobrý prospěch, znalost angličtiny (ověřena testem a pohovorem), dobrý zdravotní stav a vysoká motivace ke studiu.

Ubytování

Studenti navštěvující soukromou školu bývají ubytováni v areálu školy ve vícelůžkových pokojích s ostatními britskými studenty nebo v hostitelské rodině, v jednolůžkovém pokoji. V případě ubytování ve školní rezidenci mají studenti zajištěnou plnou penzi od pondělí do neděle, pro studenty ubytované v rodinách je zajištěna v průběhu týdne polopenze (obědy je možné zakoupit ve škole) a plná penze o víkendech.

Ve Velké Británii je všeobecně více rozšířené ubytování ve školních rezidencích. Proto je v případě zájmu o variantu ubytování v soukromí zapotřebí poslat přihlášku včas. Ve školních rezidencích i hostitelských rodinách bydlí studenti po celý školní rok kromě období vánočních a velikonočních prázdnin. Během prázdnin v polovině trimestru, kdy je škola zavřená, se studenti přesouvají z rezidenčního ubytování do hostitelských rodin.

Orientační cena

Školní rok 2022/ 23 GBP CZK EUR
Program bez možnosti výběru školy
Velká Británie: státní střední škola - hostitelská rodina
1 trimestr (3 - 4 měsíce) 4 795 140 254 5 742
semestr (4,5 - 5 měsíců) od 5 795 169 692 6 939
3 trimestry (školní rok) 12 595 368 847 15 085
Program s možností výběru školy a místa pobytu
státní střední škola - hostitelská rodina
1 trimestr od 5 295 od 155 046 od 6 344
semestr od 6 695 od 196 150 od 8 020
3 trimestry od 11 995 od 351 412 od 14 369
státní střední škola - školní rezidence
3 trimestry od 18 675 od 541 575 od 20 983
soukromá střední škola - hostitelská rodina
3 trimestry od 30 910 od 896 390 od 34 730
soukromá střední škola - školní rezidence
3 trimestry od 15 445 od 447 905 od 17 354

 

Ceny v CZK/ EUR jsou přepočítávány dlouhodobým průměrným kurzem České spořitelny, a.s.

Cena zahrnuje

 • poradenství při výběru nejvhodnější školy
 • výběr hostitelské rodiny nebo ubytování ve školní rezidenci
 • stravu: rezidence – plná penze; hostitelská rodina – od pondělí do pátku polopenze, o víkendech plná penze
 • registrační poplatky
 • poplatek za studium na soukromé škole
 • transfer z/ na letiště na začátku a na konci pobytu
 • služby britského koordinátora
 • pravidelné zprávy o průběhu studia
 • místní školení po příjezdu 
 • informační balíček

Cena nezahrnuje

 • dopravu do Velké Británie a zpět
 • místní dopravu ve Velké Británii
 • pojištění
 • učebnice, slovníky, školní pomůcky
 • kapesné: doporučujeme 200 - 250 GBP/ měsíc
 • školní uniformu (u soukromých škol)
 • studijní materiály
 • studentský fond (tzv. sundries)

 

Na vyžádání vám rádi zpracujeme přesnější cenovou nabídku včetně dopravy, pojištění a dalších doplňkových služeb. Kontaktujte nás na highschool@studentagency.cz nebo na bezplatné lince 542 424 242.

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

EC - všechna centra SLEVA 20 % AŽ DO 30.6.2022
Liverpool SLEVA 15%
Broadstairs TRANSFER ZDARMA

 

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!