Facebook Instagram 542 424 242
Domů / Střední školy / Francouzština / Střední školy

Střední školy

Studium na střední škole ve Francii má mnoho podob - můžete studovat přímo v Paříži, na francouzské Riviéře, ve francouzských Alpách, apod. Francouzský vzdělávací systém je považován za jeden z nejkvalitnějších.

Studium na střední škole v Belgii je určena studentům ve věku 15 – 18,5 let, kteří jsou umisťování na střední školy, kam dochází jejich belgičtí vrstevníci. Jedná se tedy o studium středoškolských předmětů ve francouzštině/holandštině, nikoli pouze jazykovou přípravu.

Program „Studium na střední škole ve Francii“ je určen studentům ve věku 12 – 19 let, kteří jsou umisťování na střední školy, kam dochází jejich francouzští vrstevníci. Hlavním motivem programu je kulturní výměna - možnost poznat odlišnou kulturu, seznámit se s jiným životním stylem, rozdílným školským systémem, ochota reprezentovat svou vlastní zemi. Nedílnou součástí tohoto programu musí být samozřejmě také studentova motivace zlepšit své znalosti francouzštiny a aktivně se zapojit do života místní komunity a hostitelské rodiny.

Kanadský školský systém rozlišuje školy církevní a školy bez náboženské výuky. Všechny školy nicméně musí splňovat vysoké nároky ministerstev školství jednotlivých provincií kladené na středoškolské vzdělání. Školy většinou nabízejí výuku základních předmětů na dvou úrovních lišících se v náročnosti. Až na pár výjimek fungují školy na dvousemestrálním systému, přičemž v každém semestru absolvují studenti čtyři předměty, tedy osm za školní rok (v provincii Quebec studenti studují 8 předmětů celý školní rok).

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Melbourne od 200 AUD/ týden
Liverpool SLEVA 15%
Broadstairs TRANSFER ZDARMA

 

katalogy

Odebírejte novinky

Zaregistrujte se do e-mailového klubu a získejte informace o výhodných akcích, nízkých cenách a novinkách jako první!