Domů / Střední školy / Francouzština / Střední školy / Belgie - státní střední škola
Belgie - Agentura WEP
francouzština, nizozemština Belgie
státní střední škola školní rok, pololetí
věk: 14 - 18 let mírně pokročilý - velmi pokročilý
Uzávěrka přihlášek: 31.3.2024 pro nástup v srpnu 2024, 15.9.2024 pro nástup v lednu 2025
Nástupní termíny: září 2024, leden 2025
Typ ubytování: hostitelská rodina
 • pro motivované studenty s dobrou znalostí cizího jazyka
 • možnosti výběru oblasti – francouzská nebo nizozemská
 • atraktivní lokality – vzhledem k velikosti Belgie není možné umístění v odlehlejší oblasti
Cena od: 95 004 CZK

Belgie - státní střední škola

Belgie je vyspělou evropskou zemí, má velké historické a především kulturní bohatství. Hlavní město Belgie – Brusel – je zároveň hlavním městem Evropské unie a NATO a křižovatkou evropského ekonomického, politického a kulturního života. Belgie je zajímavá různorodostí svého obyvatelstva. Země je rozdělená do tří oblasti – Vlámsko (Flandry), Valonsko a Brusel. Města jako Brusel, Bruggy, Antverpy a Gent patří k pokladům evropského kulturního dědictví. Typické pro Belgii jsou čokoládové pralinky, známé po celém světě, stejně jako několik set druhů piva. Málokdo ví, že i smažené hranolky jsou vynálezem právě Belgičanů.

Umístění

Student, který má zájem navštěvovat střední školu v Belgii, volí při podání závazné přihlášky francouzsky nebo holandsky mluvící oblast. Nemůže však ovlivnit přesný výběr regionu nebo města – tato volba je na hostitelské rodině, která si studenta na základě jeho přihlášky vybírá.

Počet hostitelských rodin je vzhledem k velikosti země omezen a někteří studenti tak mohou získat umístění až několik dnů před odletem. Mnoho hostitelských rodin žije na venkově a v menších městech, umístění ve velkoměstě je spíše výjimečné. Vzhledem k malým vzdálenostem mezi jednotlivými městy se však nikdy nejedná o odlehlé oblasti.

Důležité
Program ve státních školách s ubytováním v dobrovolnických hostitelských rodinách má velmi omezenou kapacitu. Kontaktujte nás prosím co nejdříve.

Školský systém

Studenti jsou umísťováni na státní střední školy. Většinou jsou zařazováni do téhož ročníku, který by navštěvovali doma, mohou však být přiděleni i do ročníku, který právě absolvovali. Zařazení závisí na úrovni znalosti jazyka a na rozhodnutí ředitele každé školy. Výuka ve školách většinou probíhá od 8.30 do 16.00 hod. a stejně jako u nás mají studenti každý den jiný rozvrh. Ve středu škola obvykle končí již v poledne. Mezi povinné předměty patří francouzština/holandština, dějepis, matematika, biologie, zeměpis, fyzika, tělesná výchova. Dále si student volí druhý cizí jazyk.

Místní koordinátor

Každý student je v kontaktu s místním koordinátorem, který je mu k dispozici po celou dobu pobytu a je ve spojení se školou a hostitelskou rodinou. Účastník programu se na něj může obracet v případě jakýchkoli problémů. Koordinátor během roku zasílá rodičům zprávy o jeho studijních výsledcích. Studentům je kromě 24hodinové linky partnerské organizace v Belgii k dispozici také nonstop helplinka STUDENT AGENCY.

Kritéria pro přijetí

Věk 14 - 18 let Student nesmí být starší než 18 let při nástupu na program.
Status studenta Studenti, kteří mají maturitu se již nemohou přihlásit na tento typ programu.
Francouzština B1 Komunikativní znalost francouzštiny, doložená na vysvědčení z posledních 3 let. 
Dobrý prospěch Za poslední 3 roky studia by na vysvědčení neměla být horší známka jak 3.
Bez zdravotního omezení Student by měl být v dobré kondici, ideálně bez žádné závažné alergie. Nutno být očkovaný dle podmínek konkrétního státu. 
Motivace ke účasti na programu Od studenta se očekává ryzí zájem o program. Samostatné rozhodování, zájem a pozitivní ke studiu a tolerance hostitelské rodiny je nutný základ pro tuto jedinečnou zkušenost. 

Ubytování

Ubytování je zajištěno v dobrovolnických hostitelských rodinách, které jsou pečlivě vybírány partnerskou organizací WEP. Rodiny za své služby nedostávají zaplaceno. Může jít o rodinu s dětmi i bezdětnou, ale také o samostatně žijící osobu. Určité preference může student uvést ve své přihlášce, avšak jejich splnění nelze garantovat. Během celého pobytu je studentům poskytována strava v podobě plné penze. Organizace WEP se snaží o to, aby byli studenti ubytováni v hostitelských rodinách v blízkosti školy, kterou navštěvují, ve většině případů se však jedná o umístění ve venkovských oblastech.

Orientační cena

Ceník středoškolského studia ve školním roce 2024/2025

Základní program

Pro studenty ve věku 14 - 18 let
Délka EUR* CZK*
Trimestr 3900 95 004
Semestr 5000 121 800
Školní rok 6100 148 596

*Ceny v CZK a EUR se přepočítávají vždy daným kurzem v době vystavení nabídky/faktury.

Cena zahrnuje

 • umístnění na střední škole
 • ubytování v hostitelské rodině s plnou penzí
 • zprávy o průběhu studia po celou dobu pobytu
 • služby místního koordinátora, který se o studenta stará v místě pobytu
 • místní školení po příjezdu s koordinátorem
 • transfer z letiště (u pevně stanovených termínů příletu)
 • informační balíček

Cena nezahrnuje

 • dopravu do Belgie a zpět
 • transfer na letiště na konci pobytu 
 • cestovní pojištění
 • kapesné – doporučujeme 250 - 300 EUR/měsíc
 • náklady na místní dopravu
 • obědy ve škole

 

Na vyžádání vám rádi zpracujeme přesnější cenovou nabídku včetně dopravy, pojištění a dalších doplňkových služeb. Kontaktujte nás na highschool@studentagency.cz nebo na bezplatné lince 542 424 242.

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Netradiční "Jazykáč" Naše tipy!
Pobyty s delegátem SLEVA až 5 000 Kč
Střední škola v zahraničí! přijímáme přihlášky!