Kanada

Kanada je druhou největší zemí světa. Díky velikosti Kanady je prakticky nemožné vidět úplně všechno během jedné návštěvy. Ideální plán cesty asi neexistuje, ale můžeme vám doporučit dvě základní strategie. Tou první je využití Toronta nebo Montrealu k výletům na východním pobřeží Kanady, tou druhou pak Vancouveru nebo Calgary na západě země. Na východě vás čekají zážitky z poznávání památek a jiných atrakcí velkých měst, včetně návštěvy obchodních čtvrtí např. v Torontu s exkluzivními obchody, muzei a vyhlášenými restauracemi. Snem snad každého turisty je zavítat k Niagarským vodopádům, vzdálených necelých 150 km od Toronta.

 Pokud byste chtěli spojit studium s prací v Kanadě, je Vám do 35 let a splňujete další podmínky, můžete žádat o tzv. Working Holiday vízum.

Calgary se nachází na jihu provincie Alberta, v oblasti kopců a vysokých rovin Skalnatých hor. Patří k městům, které za svůj vznik vděčí zlaté horečce. Novodobý ekonomický rozkvět Calgary souvisí stěžbou ropy. Mrakodrapy v centru jsou neklamným znakem modernosti a dynamičnosti města. Zároveň je Calgary obklopeno nádhernou kanadskou přírodou.

Montreal je druhé největší město Kanady, leží ve frankofonní provincii Québec. Obyvatelé města jsou zvyklí mluvit anglicky i francouzsky. Montreal nepatří k hektickým moderním velkoměstům. Centrum města je malebné, plné historických budov, příjemných zákoutí a pouličních kaváren. Lidé si rychle oblíbí úžasné přírodní podmínky Montrealu a jeho městský život, od živé hudby a tance přes divadlo až k nepřeberné nabídce prvotřídních restaurací.

Toronto – největší z kanadských měst se pravidelně umisťuje na vrcholu žebříčku s nejlepšími životními podmínkami na světě – je čisté, bezpečné, cenově přijatelné a nabízí vysokou úroveň vzdělání. Toto město vás i přes rozsáhlou mrakodrapovou zástavbu překvapí spoustou zeleně, díky které si vysloužilo přezdívku „město v parku“. Jeho obyvatelé, preferující zdravý životní styl, si na příjemném a čistém prostředí zakládají.

Vancouver je právem považován za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Překvapí každého svýmvysokým životním standardem a čistotou, ale také pravou kanadskou atmosférou. Jeho poloha je skutečně jedinečná: na jedné straně jej obklopují štíty hor se zasněženými vrcholky, na druhé pak pláže a oceán. I v centru města jste blízko přírodě a vůbec si nepřipadáte jako ve velkém městě.

TIP - JAZYKOVÉ POBYTY

Florida, 2 týdny od 6 700 Kč
Angličtina 3+1 týden zdarma
Němčina SLEVA 100 €
Francouzština  SLEVA 10%  
katalogy

Emailový klub

Přihlašte se k odběru

a už vám neunikne žádná z akčních nabídek

Ohlasy našich klientů

Velká Británie - Embassy English, Oxford

Dobrý deň,

pozdravujem zo študijného pobytu v Oxforde. Veľmi rada sa pochválim ako mi je tu dobre. Školu hodnotím vysokou známkou 1* (moderné vybavenie a priestory, lokalita školy v historickom centre mesta Oxford).

více